SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda Öğrencilere Eğitim Veriliyor

Bursa'da geçen yıl açılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda öğrencilere trafik bilinci kazandırılması amacıyla trafik kuralları öğretiliyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bursa’da geçen yıl faaliyete geçen Çocuk Trafik Eğitim Parkı, öğrencilere trafik bilinci aşılamak amacıyla hızla ilerliyor.

İçişleri Bakanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Çocuk Trafik Eğitim Parkları Projesi” kapsamında yapılan bisiklet ve yürüyüş yolunun yer aldığı bu projede, öğrencilere trafik kuralları öğretilerek donanımlı nesillerin yetişmesine katkı sağlanıyor.

Nilüfer ilçesi Odunluk Mahallesi’nde Nilüfer Çayı kenarındaki 6 bin 65 metrekare alanda, trafiğin ve ulaşımın sorun olmaktan çıkıp trafikte güvenli ortamların yakalanması için anaokulu, ilkokul ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere trafik bilinci kazandırılmaya çalışılıyor.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Bursa'da geçen yıl açılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda öğrencilere trafik bilinci kazandırılması amacıyla trafik kuralları öğretiliyor.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde planlanan okullardan gelen öğrencilere, eğitmenler eşliğinde eğitim otoları ve bisikletlerle trafik kurallarına uygun şekilde durma, duraklama ve park etme yöntemleri, emniyet kemeri, yaya önceliği, takip mesafesi, trafik levhaları ve yol işaretlerinin anlamları gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verilerek trafik kuralları anlatılıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler