SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Her Yönüyle Deprem Sempozyumu” Devam Ediyor

Edirne'de, Trakya Üniversitesi (TÜ) ev sahipliğinde düzenlenen "Her Yönüyle Deprem Sempozyumu" devam ediyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

TÜ Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen sempozyumun ikinci ve son gününde depremin etkileri, alınabilecek önlemler, afet öncesi ve sonrası yapılacak çalışmalarla ilgili oturumlar gerçekleştirildi.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde görev Edirne Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekibinde görev alan Mehmet Serkan Furat, ekibin deprem bölgesindeki çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı.

Depremin ardından ekiplerin yola çıktığını belirten Furat, çok sayıda personelin bölgede aylarca görev yaptığını söyledi.

İLGİLİ HABER İl Göç İdaresi Müdürlüğü Personeli Kan Bağışı yaptı
Edirne'de, Trakya Üniversitesi (TÜ) ev sahipliğinde düzenlenen "Her Yönüyle Deprem Sempozyumu" devam ediyor.

Arama kurtarma çalışmalarına katılarak afetzedelere ilk müdahalelerin yapıldığını anlatan Furat, “Depremin ilk günü 16 saat görev yapan acil müdahale ekiplerimiz enkazdan 46 yaralı vatandaşımızı çıkartıp acil müdahale ünitesine götürdük. Acil müdahale ünitesinde ilk tedavileri yapılan yaralılar ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Gün boyunca 97 yaralıya müdahale edilip, 64 yaralı uygun hastanelere sevk edildi.” dedi.

Furat, aram kurtarma çalışmaları kapsamında belirlenen yerlere en kısa sürede varıp müdahale edebilmek için çaba sarf ettiklerine dikkati çekti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler