SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul’a Lapa Lapa Kar Yağacak!

Türkiye'nin yeni yıla yağışsız bir başlangıç yapmasına rağmen, İstanbul'da beklenen kar haberi geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların ardından, ünlü meteorolog Prof. Dr. Orhan Şen, 10-11 Ocak tarihlerinde İstanbul’u lapa lapa karla buluşturacak bir soğuk hava dalgası olacağını belirtti.

Şen, “Ocak ve şubat aylarında kış kışlığını yapacak. Öyle bir kış olacak ki o sıcak havaları unutabiliriz” dedi.

Beklenen soğuk hava dalgasının, İstanbul’u beyaza bürüyeceği ve hava sıcaklıklarının 5-6 dereceye kadar düşebileceği tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABER Çıldır Gölü Üzerinde Nikah Kıydılar
Türkiye'nin yeni yıla yağışsız bir başlangıç yapmasına rağmen, İstanbul'da beklenen kar haberi geldi.

Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı açıklamada, “Kış geç geldi, uzun sürecek demek zor bir ihtimal. Kış kışlığını yapacak. Aylar önceden bunu bildirmiştik. Ocak, şubat aylarında kış yaşanacak. 2023’ün en sıcak yıl olması ile ilgisi yok. Öyle bir kış yapar ki o sıcak havaları unutabiliriz. Küresel ısınma ile ilgisi yok. 2 sene önceki gibi bir kar yağışı da olabilir. Şiddetini ve miktarını ilerleyen günlerde bildireceğiz. 3-4 gün sürecek soğuk hava dalgası olacak. İstanbul’da ne kadar olur bakacağız” şeklinde konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler