SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kışı Kilo Almadan Nasıl Geçirebilirsiniz? Altın Değerinde Öneriler

Havaların soğuması ve yaklaşan kış mevsimi sebebiyle kilo pek çok insanın ortak sorunu haline geliyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Havaların soğuması ve yaklaşan kış mevsimi sebebiyle kilo pek çok insanın ortak sorunu haline geliyor. Alanında uzman diyetisyenler kış aylarında kilo alma tedirginliği yaşayan birçok insanın olduğunu vurgulayarak, kışı kilo almadan geçirebilecek önerilerde bulundu.

tarti-1.jpg

Metabolizmanızı Hızlandırmaya Çalışın

Kış aylarında vücut ve metabolizma kendini koruma altına alır ve daha yavaş çalışmaya başlar. Soğuk havalarla savaşan bağışıklık sistemi, hastalıklarla savaşarak yağ yıkımını engeller.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Havaların soğuması ve yaklaşan kış mevsimi sebebiyle kilo pek çok insanın ortak sorunu haline geliyor.

kahvalti.jpg

Güne Sağlam Bir Kahvaltıyla Başlayın

Metabolizmanızı daha sağlıklı bir duruma getirmek için güne mutlaka sağlam bir kahvaltı yaparak başlayın. İyi bir kahvaltı ile güne başlamanız hem sizin hem de direncinizin korunmasını sağlayacak. Kilo kontrolünde de size yardımcı olup metabolizma hızınızın yavaşlamasını engelleyecektir.

su-icme.jpg

Bol Bol Su Tüketin

Kışın su kaybı daha az yaşandığı için susama hissimiz azalır, fakat su ihtiyacımızı yine de gidermemiz gerekir. Kışın metabolizmanızı hızlandırmak için susamasanız bile günde 2-2,5 litre su tüketilmesi gerekir.

greyfur.jpeg

Greyfurt, Lahana Ve Maydanoz Tüketin

Kış hastalıklarından korunmak için, A ve C vitamininden yeteri kadar beslenmek gerekir. Kış sebzeleri ve meyveleri de bu konuda yeterli oranda A ve C vitaminini sağlayacaktır. Narenciye , havuç, kivi, lahanagiller, yeşil yapraklı sebzeler A ve C vitamininden zengin daha zengin besinlerdir.

yag-seker.jpg

Yağı, Şekeri Olabildiğince Azaltın

Kış yaklaşınca, vücudumuz ısı değişikliğine uyum sağlayabilmek için harcadığı enerjiyi en aza indirir. Azalan fiziksel aktiviteye eş olarak yağ ve şeker tüketimi de azaltılmalıdır.

balik.jpg

Haftada 2-3 Kez Balık Yemeye Çalışın

Haftada 2-3 kez balık tüketerek kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz ayriyeten kemiklerinizin güneşin eksikliğini daha az hissetmesine imkan verebilirsiniz.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler