SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mehmet Geçmiş’ten Turizm Önerisi

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Osmanlı köyünde nişan, düğün ve sünnet törenlerinin yapıldığı ancak şu an kullanılmayan çadır ve çevresindeki alanın turizme kazandırılması gerektiğini belirtti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Osmanlı köyünde yer alan ancak şu anda kullanılmayan çadır ve çevresinin turizme kazandırılması gerektiğini vurguladı. Bu alan, nişan, düğün ve sünnet törenlerinin yapıldığı bir mekan olarak kullanılıyor ancak potansiyelini tam olarak değerlendiremiyor.

İdari ve Mali İşler Komisyon Başkanı Zafer Sünter, İl Genel Meclisi’nin ekim ayı üçüncü birleşiminde kentteki projelere ilişkin rapor sundu.

Kente yararlı olan projelerin vatandaşa katkısının sürdüğünü ancak bazı projelerin işlerliğini kaybettiğini belirten Sünter, Havsa ilçesine bağlı Osmanlı köyündeki Osmanlı Otağ Köy Cazibe Merkezi Projesi’nin işlerliğini kaybeden projelerden olduğunu anlattı.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Osmanlı köyünde nişan, düğün ve sünnet törenlerinin yapıldığı ancak şu an kullanılmayan çadır ve çevresindeki alanın turizme kazandırılması gerektiğini belirtti.

“Turizm destinasyonuna dahil edilmeli”

Geçmiş, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Trakya Kalkınma Ajansı ve İl Özel İdaresi iş birliğinde başlatılan projenin Osmanlı’ya, tarihe yakışan bir cazibe merkezi olarak planlandığını söyledi.

Projenin maliyetinin üzerinde bitmesine rağmen sürdürülebilir bir proje olmadığını ileri süren Geçmiş, “Yerinde yapmış olduğumuz araştırma ve inceleme neticesinde projenin yanlış çizildiğini belirledik. Yanlış projeden dolayı hiçbir kullanıcıya yer teslimi yapılamamış.” dedi.

Geçmiş, projenin revize edilmesi gerektiğini savundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler