SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Diyarbakır’da Okullarda Deprem Tatbikatı Yapıldı

AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda depremin birinci yılında okullarda deprem tatbikatı yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İldeki 1760 okulda yapılan tatbikata, 467 bin 725 öğrenci, 24 bin 865 öğretmen ve okullardaki görevliler katıldı.

Merkez Kayapınar ilçesindeki Muazzez Beran Ortaokulu’nda yapılan tatbikat, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Arama Kurtarma Birimi (AKUB) üyesi öğretmenler koordinasyonunda yapıldı.

Okulda çalan sirenle çök kapan yapan öğrenciler, senaryo gereği depremin durmasıyla birlikte tahliye edildi.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, AA muhabirine, afet sonrası deprem farkındalığını artırmak için tüm okullarda tatbikat yapacaklarını belirterek, “Ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu unutmamak, çocuklarımızın kendilerini koruyabilmelerini sağlamak amacıyla bu tatbikatları düzenli olarak tüm okullarımızda gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABER Hırsızlık Yaptıkları İddiasıyla 12 Şüpheli Yakalandı
AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda depremin birinci yılında okullarda deprem tatbikatı yapıldı.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman da tatbikat hakkında yetkililerden bilgi aldı.

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler