SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bakan Koca Açıklama Yaptı: Eris Varyantı İçin Aşılama Olacak Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de de meydana gelen corona virüsün Eris varyantıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda hasta sayısındaki artışlara dikkat çeken Koca, ”Fakat hastaneye yatış oranları oldukça düşük. Ağır hastalık yapmıyor, hafif seyrediyor.” ifadelerini belirtti. Eski dönemie hatırlatma yaparak kısıtlama ve kapanmaların olmayacağını söyleyen Sağlık Bakanı, Eris varyantı için yeni bir aşı programı faaliyeti düşünmediklerini de belirtti.

bakan-koca-2.webp

Bakan Koca, yeni çeşit corona virüsün Eris varyantı ve endişe olacak bir durum olup olmadığıyla alakalı soruya şu cevabı verdi:

İLGİLİ HABER Sibergöz-32 Operasyonlarında 19 Şüpheli Yakalandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

“Covid-19 ortaya çıktığında birçok bilinmezliği içeriyordu. Hem virüs hem de hastalıklar açısından bu süreçte mücadele etmek için erken dönemde aşının geliştirilmesi gerekiyordu. Bu çerçevede inaktif olarak bilinen güvenilir kadim tekniklerle üretilen aşıyı yani TURKOVAC’ı geliştirmiştik. Bu süreçte artık hastalığı biliyoruz. Virüsü tanıyoruz. Tüm mutasyonların etkilerini ve değişiklikleri takip ediyoruz. Bu mutasyonlarda bugüne kadar hiçbir zaman virüsün ilk çıktığı dönemdeki hasta yapıcı etkisi yani virulansında artış olmadı. Olan mutasyonlar hasta yapma gücü daha zayıf olan mutasyonlar, bunu da dediğim gibi yakından takip ediyoruz. Bu anlamda kesinlikle Eris varyantına yönelik yeni bir tedbir gerekmiyor. Bunu en açık şekilde zaten ifade etmiştim. Hastalığı artık çok iyi tanıyoruz ve endişe edecek hiçbir durum yok.” dedi.

koronavirus-asisi.jpg

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler