SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Göç İdaresi’nden Son Rakamlar Geldi! İşte Ülkemizdeki Suriyeli Sayısı

Göç İdaresi Başkanı Atilla Toros son rakamlarla birlikte Türkiye’deki toplam Suriyeli sayısını açıkladı. Bunların ise yaklaşık olarak %70’nin geçici koruma kapsamında olduğu kaydedildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Göç İdaresi Başkanı Atilla Toros, Türkiye sınırları içerisindeki toplam Suriyeli sayısını açıkladı. Göç ve düzensiz göçmenler konusu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme gelirken Toros, “28 Eylül 2023 tarihi itibariyle; Ülkemizde yasal kalıcı olan 4 milyon 741 bin 115 yabancı bulunmaktadır.” dedi.

Ülkemizde yasal kalıcı olan 4 milyon 741 bin 115 yabancının çoğunluğunun Suriyeli olduğundan söz eden Toros, “Bunların yaklaşık yüzde 70’inin geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler oluşturmakta olup hali hazırda 3 milyon 279 bin 152 Suriyeli geçici korunma altındadır.” dedi.

Toros açıklamasının devamında, “Ülkemize öğrenim, turizm, çalışma, yatırım, ticaret gibi amaçlarla gelmiş 1 milyon 174 bin 13 yabancı ise ikamet veya çalışma izni ile kalmaktadır. Ülkemizde uluslararası koruma kapsamında 287 bin 950 yabancı bulunmaktadır. 2023 yılı Ağustos ayı itibariyle 32 milyon 525 bin 92 yabancı ülkemize yasal olarak giriş yapmıştır.” ifadelerine yer verdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler