SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, gençlerin Türkiye'nin geleceğine yön verecekleri Türkiye Yüzyılı'na eserleri ve başarılarıyla damga vuracaklarını belirtti, "Bizler siz gençlerin her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz." dedi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 İstanbul Bilim Olimpiyatları’nın ödül töreni, Fatih Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi” çerçevesinde düzenlenen bu yarışmanın amacının temel bilimler alanında yetenekli öğrencileri keşfetmek, bu öğrencilere bu alanda nitelikli çalışmalar yapma fırsatı sunmak, geleceğin teknolojilerini geliştirecek gençleri desteklemek olduğu belirtildi.

2017 yılından bu yana iki aşamalı düzenlenen yarışma ortaokul ve lise düzeyinde matematik, bilgisayar, fizik, kimya ve biyoloji alanlarında yapılıyor.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, gençlerin Türkiye'nin geleceğine yön verecekleri Türkiye Yüzyılı'na eserleri ve başarılarıyla damga vuracaklarını belirtti, "Bizler siz gençlerin her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz." dedi.

Yarışmanın 2022’deki birinci aşamasına 28 bin 871 öğrenci katılırken bunların 574’ü ikinci aşamaya geçmeye hak kazandı.

Bu aşamayı başarıyla tamamlayan öğrenciler çeşitli eğitimlerle hazırlandıkları sürecin sonunda madalya aldı.

Proje kapsamında oluşturulan İstanbul Şehir Olimpiyat Takımı, 19. Zhautykov Olimpiyatları’nda matematik, bilgisayar ve fizik kategorilerinde takım halinde aldıkları 5 bronz, 4 gümüş ve 4 altın madalya ile gurur kaynağı oldu.

Toplam 150 öğrencinin 2022-2023 döneminde madalya aldığı yarışmanın ödül töreninde konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, olimpiyatların ülkede yaygınlaşmasının üzerinde önemle durduklarını söyledi.

Bilime ilginin müreffeh yarınların habercisi olduğunu bildiklerini kaydeden Yentür, “Bu süreçte sınıflarımıza verilen ‘Uluğbey’, ‘Hayyam’, ‘Biruni’, ‘Harezmi’, ‘Heysem’ ve bu sene açılacak olan ‘İbn-i Sina’ isimlerine dikkatinizi çekmek isterim. Bu sınıflarımızda eğitim alacak gençlerimizin bu değerlerimizin günümüzdeki temsilcileri olacaklarına yürekten inanıyorum. ‘Türkiye Yüzyılı’na eserleri ve başarılarıyla damga vuracak siz gençlerin her daim destekçisi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Törende, dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler