SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kahramanlar Operasyonu İle Lavrion Kampı Eğitimliler Çökertildi

İstanbul'da yakalanan 2 zanlının Yunanistan'da bulunan Lavrion Kampı'nda eğitim aldıktan sonra Türkiye'ye yasa dışı yollarla girdiği belirlendi

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye’ye yasa dışı yollarla giriş yaparak bölücü terör örgütü PKK’ya katılan Ferhat G. ve Hamza A.’yı yakalamak üzere kapsamlı bir operasyon başlattı. Ekipler, teröristlerin Lavrion Kampı’nda aldıkları eğitim sonrasında ülkemize sızdıklarını belirledi.

Operasyon kapsamında yapılan detaylı çalışmalar sonucunda, teröristlerin İstanbul’da bulunduğu tespit edildi. Güvenlik güçleri, PKK’nın kripto hücrelerini ortaya çıkarmak ve ülke genelindeki terör faaliyetlerini engellemek amacıyla gece gündüz demeden yoğun bir çaba harcadı.

Yunanistan’daki Lavrion Kampı’ndan Türkiye’ye geçen Ferhat G. ve Hamza A.’nın örgütün emirleri doğrultusunda eylem hazırlığında oldukları belirlendi.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
İstanbul'da yakalanan 2 zanlının Yunanistan'da bulunan Lavrion Kampı'nda eğitim aldıktan sonra Türkiye'ye yasa dışı yollarla girdiği belirlendi

Ayrıca örgütün Suriye kanadı PYD/YPG ile faaliyette bulunduğu 6 yabancı uyruklu zanlının da İstanbul’da olduğu belirlendi.

Çalışmaların ardından 8 ilçede eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 8 zanlıyı gözaltına aldı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütüne yönelik Kahramanlar Operasyonu kapsamında 4 ilde 24 şüphelinin gözaltına alındığını bildirmişti.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Operasyonlara katılan kahraman polislerimizin her birini alınlarından öpüyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler