SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Özel eğitime dayanak meblağları güncellendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2023 yılı özel eğitime gereksinim duyan bireylere verilecek eğitim takviyesi fiyatlarında güncelleme yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

ANKARA (İGFA) – Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2023 Yılı Özel Eğitime Muhtaçlık Duyan Bireylere Verilecek Eğitim Takviyesi Fiyatlarına Ait Bildiride Değişiklik Yapılmasına Dair Bildiri, Resmi Gazete’de yayımlandı.

7 Ocak 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kelam konusu bildirimin üçüncü hususunun birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireylere verilen dayanak eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı; KDV hariç olmak üzere ferdî eğitim için aylık 2 bin 421 TL’den 3 bin 147 TL’ye, küme eğitimi için aylık 678 TL’den 881 TL’ye çıkarıldı.

Söz konusu değişiklik 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

İLGİLİ HABER Sibergöz-32 Operasyonlarında 19 Şüpheli Yakalandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2023 yılı özel eğitime gereksinim duyan bireylere verilecek eğitim takviyesi fiyatlarında güncelleme yapıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler