SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

YSK Denetleme Yaptı! Erdoğan’a Yapılan Bağışlarda Hazineye Aktarılacak

Yüksek Seçim Kurulu, Genel seçimlerde adayların bağış hesaplarını denetleyerek uygunsuz olan kısımların hazineye devredilmesine karar verdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs’taki Genel seçimlerin ikinci tur oylamasında adayların aldığı bağış ve yardımlar ile yaptığı harcamalara yönelik seçim hesaplarını denetleyerek, uygunsuz görülen bağışların Hazineye aktarılmasına karar verdi.

Türkiye Gazetesi’nden Emrah Özcan’ın yaptığı habere göre, alınan kararda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı bağış ve yardımlardan 1 milyon 239 bin 179 Türk lirası, 200 avro ve 3 bin 400 ABD Doları, uygunsuz olduğu belirlenerek Hazineye aktarılması öngörüldü. YSK, gerekçe olarak Kılıçdaroğlu’na Türk vatandaşlığından çıkarılan 52 kişi, Türk vatandaşı olmayan 3 kişi ve 30 tüzel kişinin yardım ve bağışta bulunmasını gösterdi.

ysk-3.jpg

İLGİLİ HABER “Narkoçelik” Operasyonunda 4 Şüpheli Tutuklandı
Yüksek Seçim Kurulu, Genel seçimlerde adayların bağış hesaplarını denetleyerek uygunsuz olan kısımların hazineye devredilmesine karar verdi.

ERDOĞAN’IN 68 BİN 769 TL BAĞIŞI DA AKTARILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olduğu dönemde aldığı bağış ve yardımlarla alakalı olarak yapılan denetlemelerde, 68 bin 769 Türk lirasının hazineye geçmesi uygun görüldü. Karara göre, yardım miktarının, ölü olan iki kişi adına ve Türk vatandaşlığından çıkarılan bir kişi tarafından yapılması gerekçe olarak gösterildi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ise 60 bin 55 Türk lirası bağışının Hazineye aktarılmasına karar verildi.

ysk.jpg

SİNAN OĞAN’IN HAZİNEYE AKTARMASI GEREKEN TUTAR

ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’ın Hazineye iade etmesi gereken tutarın 89 bin Türk lirası olduğu, seçim hesaplarında olan toplam meblağın ise 61 bin Türk lirası olduğu söylenerek, eksik kalan 27 bin Türk lirasının adayın temsilcisi tarafından Merkez Bankası’na yatırılması uygun görüldü.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler