SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Beyin Ölümü Gerçekleşen Sağlık Teknisyeninin Organ Bağışı Başka Hayatlara Umut Olacak

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen sağlık teknisyenin organları ailesi tarafından bağışlandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Çayırova ilçesinde 29 Aralık’ta günü beyin kanaması geçiren Özge Berber (40), Gebze ilçesinde özel bir hastaneye kaldırıldı.

Buradaki ilk müdahalenin ardından Berber, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesindeki bir özel hastaneye sevk edildi.

Müdahalelere rağmen Berber’in gece saatlerinde beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi, kızlarının organları bağışlama kararı aldı.

İLGİLİ HABER 26 Yıldır Toplanan Beyin Görüntüleme Verileri Yapay Zekayla NP Model’de
Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen sağlık teknisyenin organları ailesi tarafından bağışlandı.

organlari-baskasina-hayat-verecek-2.jpg

Abla Sevgi Berber, yaptığı açıklamada, “Şu anda acımız çok taze. Öğrendiğimize göre 6 kişiye organları nakledilecek. Kardeşimizin organlarının, başka insanların yaşama tutunmasını sağlayacağı için acımız bir nebze olsun azaldı.” ifadelerini kullandı.

Özel bir sağlık kuruluşunda teknisyen olarak çalıştığı belirtilen Özge Berber’in cenazesinin, yarın Gebze ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler