SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Beşiktaş’tan Son Dakika Açıklaması

Siyah beyazlı taraftarların merakla beklediği Olağanüstü Genel Kurul'a ilişkin Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nden açıklama geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Takımın üst üste kötü sonuçlar almasının ardından teknik direktör Şenol Güneş istifa etmişti. Bu gelişmenin üzerine yönetim Olağanüstü Genel Kurul kararı almıştı. Siyah beyazlı cephede yeni bir gelişme yaşandı. Resmi siteden bir açıklama yayınlandı.

Beşiktaş JK’den yapılan açıklamaya göre kulüpteki mali ve idari işleyişin denetlenmesi adına KPMG Bağımsız Denetim ve SMM Anonim Şirketi’nin görevlendirildiği açıklandı.

Beşiktaş resmi sitesinden yayınlanan açıklama şöyle:

İLGİLİ HABER Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final İlk Maçlarını Yönetecek Hakemler Açıklandı
Siyah beyazlı taraftarların merakla beklediği Olağanüstü Genel Kurul'a ilişkin Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nden açıklama geldi.

Kulübümüzün 20 Ekim 2019 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda seçilerek göreve başlayan Yönetim Kurulumuzca genel kurulda ortaya çıkan temayül ve camiamızın beklentisi üzerine Kulübümüzün ve pay sahibi olduğu şirketlerin mali ve idari işleyişinde aksaklık meydana gelip gelmediğinin tespiti amacıyla inceleme yapmak üzere KPMG Bağımsız Denetim ve SMM Anonim Şirketi görevlendirilmiştir. İncelemesini tamamlayan KPMG hazırladığı raporu, 20 Aralık 2021 tarihinde Yönetim Kurulumuza sunmuş ve rapor, Kulübümüzün 25 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda gündeme alınmış ve üyelerimiz bilgilendirilmiştir. Raporda tespit edilen bulgulara dayalı olarak alınan uzman hukukçu görüşleri doğrultusunda rapordaki bulgular hukuki sorumluluklar açısından yargıya intikal ettirilmiş, muhtelif mahkemelerde sorumluluğa dayalı olarak on iki adet tazminat davası açılmıştır. Bu davalardan dört adedi davanın esasına girilmeksizin zaman aşımından reddedilmiştir. Karara çıkan diğer bir davanın ise gerekçeli kararı henüz yazılmamıştır. Reddedilen davalar istinaf sürecinde olup yasal süreç devam etmektedir. Diğer davalar ise derdesttir. KPMG raporu ve ekindeki bulgular ayrıca cezai sorumlulukların değerlendirilmesi ve gereğinin takdir ve ifası için; 23 Aralık 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na, 07.03.2022 tarihinde de İçişleri Bakanlığı İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne ibraz edilmiştir. Bu kurumlar nezdindeki incelemelerin de yakın zamanda sonlandırılması beklenmekte olup, sonuç kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır. Yargıya ve mevzuat gereği kamu otoritesine intikal ettirilmiş konular süreç tamamlanıp kesin hükme ve sonuca bağlanmadıkça konu hakkında konuşulmasının doğru ve hukuki olmayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler