SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Melissa Vargas’a Malatya’da Onur Belgesi

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yıldız ismi Melissa Vargas, Malatya'da coşkuyla karşılandı. Kendisine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından onur belgesi verildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile birlikte Malatya’ya giden Vargas, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vargas’ı Malatya’da ağırlamaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

Açıklamalarda bulunan Gürkan, şunları söyledi:

“Melissa Vargas, Malatyalı olmaktan büyük onur duyduğunu ifade ediyor. Gerek karşılaşmalarda giydiği 44 Malatya plakalı formasıyla gerek spor karşılaşmalarında göstermiş olduğu performansla hakikaten milletimizi, şehrimizi temsil etme noktasında yoğun bir gayret ve çaba içerisinde. Türk vatandaşı olduktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerini Türkiye’ye davet etmesi ve vatandaşlık kimlik kartını vermesinden sonra Melissa ismini aldı. Melissa, Malatya’nın ilk ismidir. Melita, Melidu, Melidya ve Melissa Malatya’nın esas ismidir. İsminin anlamı baldır, şekerdir, tatlıdır, güzeldir. Melissa’nın anlamı budur. Dolayısıyla hakikaten kendisi Malatyalı olmakla yetinmemiş, Malatya’nın tarihteki ilk ismini alarak da gerçek anlamda Malatyalı olduğunu da ifade etmiştir.

İLGİLİ HABER Bilecik’te “Okul Sporları Yıldızlar Karma Halk Oyunları Grup Müsabakaları” Sona Erdi
A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yıldız ismi Melissa Vargas, Malatya'da coşkuyla karşılandı. Kendisine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından onur belgesi verildi.

Malatyalı duygusunu yaşamış olması ve 44 numaralı formayla da sahaya çıkması Malatyalıları her zaman mutlu etmiştir. Biz bu anlamda Melissa’ya ve takım arkadaşlarına, federasyon başkanımıza teşekkürlerimizi ifade etmek istiyoruz. Kendilerini de Malatya’da hemşehrilerin arasında görmekten büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Memleketinizin insanları sizlerle gurur duyuyor. İnşallah ‘Malatya, Malatya bulunmaz eşin’ türküsünü olimpiyatlarda da en yüksek perdede sergileyecekler.”

Başkan Gürkan yaptığı konuşmanın ardından Melissa Vargas’a onur belgesi verdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bu jestine karşılık Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Üstündağ, Başkan Gürkan’a federasyonun plaketini ve Vargas’ın imzalı formasını takdim etti.

filenin-sultanlarinin-parlayan-yildizi-melissa-vargasin-turkiye-hikayesi.webp

Başkan Üstündağ, Vargas hakkında açıklamalarda bulundu.

”Dünyanın Bir Numaralı Oyuncusunun Malatyalı Olması Ayrı Bir Gurur”

Başkan Üstündağ Vargas’tan övgü dolu sözlerle bahsederken, “Vargas bizim evladımız, bağrımıza bastık. Vargas’ı Türk yapmak için çok mücadele verdik. Türk vatandaşı oldu. ‘Nerelisin?’ olayında da ‘Malatyalıyım’ dedi. Biz de onun Malatyalı olmasından gurur duyduk. Vargas bugün Milletler Ligi, Avrupa Şampiyonası ve son olimpiyat elemesinde ‘en değerli oyuncu’ (MVP) seçildi. Yani şu anda dünyanın bir numaralı oyuncusu oldu. Dünyanın bir numaralı oyuncusunun Malatyalı olması ayrı bir gurur oldu. Ben nasıl ki toprağımla, ülkemle, memleketimle gurur duyuyorsam inanıyorum ki Vargas da o kadar benimsedi. Hem memleketiyle gurur duyuyor hem de buraya gelmekten mutlu olduğunu da belirtti. Ben de kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum ama burada bir olimpiyat şampiyonluğumuz eksik. Yolumuz uzun ama yolun başındayız. İnanıyoruz ki bu ülkeye olimpiyatlarda da tarihinde hiç derece elde edilmemiş başarıyı ulaşacak. Takım sporunda bir voleybol garantiledi olimpiyata gitmeyi. Umut ediyorum ki orada da madalyanın rengini konuşuruz. Üç mü olur, iki mi olur, altın mı olur? Bu takım bir yılda üç turnuvada bütün altınları topladıysa olimpiyatı da toplar. Ayrıca ‘Malatya Malatya’ şarkısıyla da özdeşleştik. Her yerde de Malatyalılığımızı ve bu memleketin gururu olan bir şehrin evlatları olarak da gurur duymaya da devam edeceğiz.”dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler