SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Samsunspor’a FIFA’dan Kötü Haber

FIFA, Samsunspor'a eski futbolcusu Arvydas Novikovas'ın alacaklarının zamanında ödenmemesi gerekçesiyle iki dönem transfer yasağı verdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Trendyol Süper Lig’in yeni ekiplerinden Samsunspor, FIFA tarafından verilen cezayla sarsıldı.

FIFA tarafından yapılan açıklamaya göre kırmızı beyazlı ekibe 2 dönem transfer yasağı getirildi. Yasağın 2023-2024 Futbol sezonu kış transfer dönemini ve 2024-2025 futbol sezonu yaz transfer dönemlerini kapsadığı belirtildi.

samsun-xqkj-cover.jpg

İLGİLİ HABER Bilecik’te “Okul Sporları Yıldızlar Karma Halk Oyunları Grup Müsabakaları” Sona Erdi
FIFA, Samsunspor'a eski futbolcusu Arvydas Novikovas'ın alacaklarının zamanında ödenmemesi gerekçesiyle iki dönem transfer yasağı verdi.

Bu karar üzerine Samsunspor’dan bir açıklama geldi. Açıklamada, eski futbolcuları Arvydas Novikovas’ın alacaklarına karşılık anlaşmanın sağlandığı ve oyuncuya taahhüt süreci için ödeme yapıldığı belirtilerek, FIFA’nın bilgilendirilmesi konusunda karşı tarafça eksiklik meydana geldiği ifade edildi. Ek olarak Samsunspor, CAS’a itirazda bulunulduğunu açıkladı.

Samsunspor tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Karşılıklı anlaşmamıza ve karşı tarafa ödemenin tamamını taahhüt süresi içerisinde ödememize rağmen; FIFA aleyhimize karar vermiş ve başvurumuzu kötü bir niyetle reddederek kulübümüze iki dönem transfer yasağı uygulamıştı. İlgili yanlış kararın düzeltilmesine ilişkin olarak; CAS nezdinde hukuki girişimlerimiz ağustos ayı başında başlatılmış olup, İsviçre’deki FIFA ve CAS avukatlarımız nezdinde ilgili transfer yasağının kaldırılması için tüm hukuki çalışmalar özenle yapılmaktadır. Benzen haksız cezaların CAS tarafından kaldırıldığına yönelik birçok emsal karar hukukçularımız tarafından değerlendirilmekte ve kulüplerin lehine sonuçlandığı görülmektedir. Aralık 2023 sonuna kadar alınacak kararın lehimize sonuçlanacağı yönündeki inancımız tamdır.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler