SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Oyun ve Uygulama Akademisi Üçüncü Dönemi İçin Geri Sayım Başladı

Google Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi iş birliğiyle başlatılan "Oyun ve Uygulama Akademisi"nin üçüncü dönemi, 1 Aralık 2023 tarihinde başlıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin destekleriyle, Google Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi iş birliğinde hayata geçirilen Oyun ve Uygulama Akademisi, 18 ila 29 yaş arasındaki üniversite öğrencileri ve mezun gençlerin dijital becerilerini geliştirmeyi, teknoloji sektöründeki istihdamı artırmayı ve teknoloji tabanlı girişimlerin yayılmasını hedefleyen bir inisiyatif olarak 1 Aralık 2023 tarihinde üçüncü dönemine başlıyor.

Türkiye Girişimcilik Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre, bu önemli programın ilk iki yılında Türkiye’nin dört bir yanından toplamda 4 bin 500 bursiyer katılımcıya ulaşıldı. Aynı dönemde 590’dan fazla oyun ve uygulama geliştirildi.

Akademi, yeni döneminde de tamamen ücretsiz ve çevrim içi olarak 2 bin genç bursiyere yeni bir kariyer yolculuğuna başlamaları için ilham, bilgi ve geniş bir topluluğa katılma imkanı sunacak. Başvuru süreci, bu yıl 15 Ekim’e kadar devam edecek.

İLGİLİ HABER Teknosa Yeni Mağazasını Edirne’de Açtı
Google Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi iş birliğiyle başlatılan "Oyun ve Uygulama Akademisi"nin üçüncü dönemi, 1 Aralık 2023 tarihinde başlıyor.

Akademi, 3. yılında da yüzde 50’si kadın adaylardan belirlenecek olan 2 bin bursiyeriyle yeni eğitim dönemine 1 Aralık’ta başlayacak. Bursiyerler, alanlarında uzman eğitmen kadrosu ile Flutter, Unity ve Oyun Sanatı gibi oyun ve uygulama geliştirme eğitimlerine ücretsiz erişim imkanının yanı sıra Coursera’da yer alan tamamen Türkçe Google Proje Yönetimi Sertifika Programı’na tam burslu dahil olabilecek.

Ayrıca, yazılımcılar İngilizce; temel girişimcilik, hukuk, finans ve insan kaynakları eğitimlerinden oluşan teknoloji girişimciliği eğitimlerine ve kariyer hızlandırma etkinliklerine katılabilecek.

Akademinin 3. yılında bursiyerler, var olan oyun ve uygulama geliştirme eğitimleriyle birlikte temel düzeyde yapay zeka API’lerini kullanarak daha etkin kodlama becerileri kazanacakları atölyeler ve eğitimlere erişebilecek.

Kariyer hızlandırma etkinlikleri ile teknoloji ve yazılım sektöründen isimlerle bir araya gelme fırsatı yakalayacak olan bursiyerler, Akademi boyunca geniş bir profesyonel ve girişimci ağına erişmenin yanı sıra sektörel ihtiyaçları, trendleri ve işe alım süreçlerini uzmanlardan öğrenecek.

Akademi sonunda tüm öğrendiklerini deneyimleyecekleri Mezuniyet Bootcamp’inde ise takımlar halinde oyun veya uygulama geliştiren bursiyerlerden jüri oylarıyla seçilen ilk 3 takım, farklı bir girişimcilik ekosistemiyle tanışacağı yurt dışı ziyaretine katılmaya hak kazanacak. Ek olarak, Girişimcilik Vakfı’ndan mentorluk desteği ile T3 Girişim Merkezi’nin sağlayacağı uluslararası düzenlenen Take Off Girişim Zirvesi’nde stand açma hakkına da sahip olacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler