SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Palamut Sonunda Tezgahlarda

Trabzon Balık Hali'nde bu sezon, geçmiş yıllara kıyasla benzeri görülmemiş bir balık çeşitliliği yaşanırken, palamut sonunda tezgahlardaki yerini aldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Balıkçı esnafı Ahmet Çoğalmış, son bir haftadır sezonun olumlu bir şekilde ilerlediğini ifade ederek, “Hamsi, mezgit, istavrit, barbun, çinekop… ne ararsan var. Karadeniz insanının favorisi genellikle hamsi, istavrit, mezgit. Fiyatlar da uygun, tezgahlarda bol bol bulunuyor. Geçen sene kısa süreli bir hamsi sezonu yaşamıştık ancak bu sezon her çeşit balık çıkıyor ve çeşitlilik dorukta. Havalar daha da soğursa, inşallah yerli hamsimiz de çıkacak,” diye belirtti.

Balıkçı Çetin Kavzoğlu ise son birkaç gündür palamudun kıyı balıkçılarının oltalarına takıldığını söyleyerek, “Palamut son birkaç gündür tane olarak geliyor, çok az miktarda aslında geç kalınmış. Palamudun bu sezon olup olmayacağı hava şartlarına bağlı, ilerleyen günlerde belli olur. Tezgahımızda lüfer, mavruşgil, levrek, torik, karagöz, barbun gibi çeşitler var. Yerli hamsimiz henüz çıkmadı ancak talep var,” dedi.

Balıkçı esnafı Mehmet Örseloğlu da balık çeşitlerinin her geçen gün arttığını belirterek, “Her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Güzel hamsi, istavrit, mezgit, tirsi, barbun geliyor, günden güne daha da iyiye gidiyor. Hamsi Sinop taraflarından geliyor. Bir hafta sonra inşallah yerli hamsi çıkmaya başlar. Fiyatlarımız da normal. Yaklaşık 10 yıl önce sezon başladığında böyle çeşitler çıkardı ancak son zamanlarda pek bol çeşit olmuyordu,” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Trabzon Balık Hali'nde bu sezon, geçmiş yıllara kıyasla benzeri görülmemiş bir balık çeşitliliği yaşanırken, palamut sonunda tezgahlardaki yerini aldı.

Hamsi tezgahlarda 75 TL, palamut ise tanesi 150 TL gibi fiyatlardan satılıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler