SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Eski İsrailli Komutan Brick: Gazze’yi İşgalinizin Korkunç Sonuçları Olur

İsrail ordusunun eski komutanlarından Yitzhak Brick, Gazze'ye olası bir kara saldırısının sonuçlarına karşı uyarıda bulundu.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail ordusunun eski komutanlarından, emekli Tümgeneral Yitzhak Brick, ülkesinin abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik olası bir kara saldırısının sonuçlarına karşı uyardı.

Mısır ve Suriye’nin 6 Ekim 1973’te başlattığı ve İsrail ile Arap ülkelerinin karşı karşıya geldiği son savaş olan Yom Kippur’da komutanlık yapan Brick, İsrail merkezli “103 FM” radyosuna, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Brick, “Gazze’yi işgal ederseniz, sizi öldürmeye ve ateş etmeye devam edeceklerdir. Korkunç bir güç erozyonu ve kayıplar olacak. Savaş bu şekilde kazanılmaz.” dedi.

SAVAŞ BU ŞEKİLDE KAZANILMAZ

Filistinli grupların mensuplarının tünellerin derinliklerinde bulunduğunu ve bunların sayısının 30 ile 40 bin arasında olduğunu iddia eden Brick, “Onlar yüzeyde değil, gizlenmişler durumdalar ve ateş açıyorlar.” ifadesini kullandı. İsrail ordusuna “Gazze’yi işgal ederseniz, sizi öldürmeye ve ateş etmeye devam edeceklerdir” diye seslenen Brick, “Korkunç bir güç erozyonu ve kayıplar olacak. Savaş bu şekilde kazanılmaz.” dedi.

İLGİLİ HABER Güney Afrikalı Bakan Pandor İsrail İstihbaratının Kendisini Tehdit Ettiğini Söyledi
İsrail ordusunun eski komutanlarından Yitzhak Brick, Gazze'ye olası bir kara saldırısının sonuçlarına karşı uyarıda bulundu.

yitzhak-brick.webp

BUNUN BİR EĞİTİM OLDUĞUNU ANLAMADIK

Hamas ve Filistinli grupların Gazze Şeridi çevresindeki yerleşimlere düzenlediği saldırı konusunda istihbaratın başına gelenlerin kendisini şaşırttığını söyleyen Brick, şunları kaydetti: “İstihbarat bir yıl boyunca burada bir eylem hazırlandığını fark etmedi, muhtemelen onlar eş zamanlı bir şekilde eğitim yaptılar ve bunun bir eğitim olduğunu anlamadık. Böyle bir şey nasıl olur?”

1973’TEKİ SAVAŞTAN DAHA TEHLİKELİ

“Eğer İsrail ordusu Gazze’yi işgal etmeyi düşünüyorsa, şu anda her sokakta patlayıcılar ve mayınlar bulunduğunu ve evlerde patlamalar yaşanacağını bilmeli.” ifadelerini kullanan Brick, bu olayın “1973’teki savaştan daha tehlikeli” olduğunu savundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler