SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

CANiK Academy Londra’da Askeri Performans Kongresi’nde Türkiye’yi Temsil Etti

Türkiye'nin öncü eğitim akademisi CANiK Academy, Londra'da düzenlenen Uluslararası Askeri Fiziksel Performans Kongresi'ne (ICSPP) katıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye’nin öncü eğitim akademisi CANiK Academy, Londra’da düzenlenen Uluslararası Askeri Fiziksel Performans Kongresi’ne (ICSPP) katıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Deneyim Öğretir” ilkesi doğrultusunda hareket eden CANiK Academy’nin, ateşli silahların bilinçli ve etkili kullanımı ile sportif atıcılık konularındaki desteklerini genişletmeye devam ettiği belirtildi.

İstanbul’da düzenlenen 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’23) bireysel kullanıcılara yönelik eğitim programını başlatan CANiK Academy, bu alandaki çalışmalarını uluslararası alanda da tanıtmayı hedefliyor. Eğitim ihracatına odaklanan CANiK Academy, bu adımıyla birlikte global düzeyde etkinliğini artırmayı amaçlıyor.

CANiK Academy eğitimcileri, Londra’da Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı (DSEI 2023) kapsamında gerçekleşen “Askerlerin Fiziksel Performansı Üzerine Uluslararası Kongre’ye katıldı. Birçok bilim insanı ve saha tecrübesi olan akademik personelin yer aldığı kongrede, psikolojik dayanıklılık, bilişsel-fiziksel performans, spor fizyolojisi, beslenme metabolizması ve çevresel stresörler gibi farklı konular üzerinde yapılan güncel çalışmalar paylaşıldı.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
Türkiye'nin öncü eğitim akademisi CANiK Academy, Londra'da düzenlenen Uluslararası Askeri Fiziksel Performans Kongresi'ne (ICSPP) katıldı.

“En Doğru Teknik Taktik Ve Yöntemleri Öğretiyoruz”

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, CANiK Academy’nin küresel savunma sanayisinin öncü ve lider markası olan CANiK önderliğinde 2021 yılında kurulduğunu anımsatarak, şu bilgileri verdi:

“CANiK Academy olarak, yurt içi ve yurt dışında askeri ve kolluk kuvvetlerine yönelik verilen eğitimlerin yanı sıra savunma sanayimizin önde gelen entegratör ve platform üreticilerine de eğitimler veriyor. Bünyemizdeki seçkin ve deneyimli eğitmen kadrosu ile birlikte bugüne kadar Somali, Güney Afrika, Bangladeş, Pakistan, Brezilya, Filipinler ve Singapur’a giderek başarılı eğitim programları gerçekleştirdik. Geçtiğimiz ağustosta da CANiK Academy kapılarını bireysel kullanıcılara açtı. Bu kapsamda sportif atıcılık eğitimlerinden, taktik atıcılığa, silah bakım eğitimlerinden, acil yaralı müdahalesi eğitimlerine kadar, birçok farklı disiplinde eğitim modülleri bireysel kullanıcıların hizmetine sunuluyor.”

Aral, 2024’te CANiK Academy ile dünyanın dört bir yanındaki eğitimlere hız kesmeden devam edeceklerini kaydederek, “Londra’da katıldığımız bu kongre kapsamında edindiğimiz bilgilerle, globaldeki literatür çalışmaları ve içerikleri eğitimlerimize entegre ederek, katılımcılarımızın bu alanda en güncel teknik, taktik ve yöntemleri öğrenmesini hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler