SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dolar İçin Önemli Gün! Gözler ‘Merkez’den Gelecek Haberde

Dolar için kritik gün geldi. Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklayacağı güne 28,16 Türk lirasından başladı. Euro ise 29,74 Türk lirasından başlıyor. TCMB politika faizini saat 14'te duyuracak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Dolar bugüne 28,16 Türk lirasından, Euro ise 29,74 Türk lirasından başladı.

Bugün Merkez Bankası politika faiz kararını açıklayacak. TCMB’nin politika faizini 500 baz puan yükselterek yüzde 30’a çıkarması öngörülüyor. Mayıs ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin peşinden TCMB’nin başına geçen Hafize Gaye Erkan politika faizini yüzde 8,5’ten yüzde 30’a yükseltti ve sıkılaştırmanın devamı mesajlarını tekrarladı.

Anadolu Ajansı’na konuşma yapan Medley Advisors Piyasa Araştırma Başkanı Nick Stadtmiller, TCMB’nin piyasadaki mevduat faiz artışına yaklaşmaya çalıştığını dile getirdi. Bankaların TL mevduatlara yüzde 45 faiz ödediğini belirten Stadtmiller, TCMB’nin buna yaklaşmaya çalıştığını dile getirdi.

İLGİLİ HABER AA Finans 4. Çeyrek Büyüme Beklenti Anketi Sonuçlandı
Dolar için kritik gün geldi. Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklayacağı güne 28,16 Türk lirasından başladı. Euro ise 29,74 Türk lirasından başlıyor. TCMB politika faizini saat 14'te duyuracak.

dolar-2.webp

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yabancı yatırımcılara Türkiye’nin yeni ekonomi politikalarını anlatmayı sürdürüyor. Dün Yeni normalin, sağlam politikalarla güven inşa etmek olduğunu belirten Şimşek, “Bu, nihayetinde portföy ve doğrudan sermaye girişlerine yol açacak. Sermaye girişleri dezenflasyon sürecini hızlandıracak, lirada reel değer kazancını yaratacak” ifadelerini kullandı. Riyad’da Future Investment Initiative Institute’un düzenlediği panelde konuşan Bakan Şimşek “Yabancı yatırımlar geri dönecek ama zaman alacak” şeklinde konuştu.

Bakan Şimşek ve ekibi sene bitmeden uzak doğu seyahatine çıkacak.

Bugün politika faiz kararının yanı sıra bankacılık verileri belirtilecek Dışarda ise gündem yoğun. Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararının ardı sıra ABD büyüme rakamları da piyasanın takibinde olacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler