SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İlk Kez Ev Sahibi Olacaklara Müjdeli Haber Geldi

Düşük faizli konut kredisinin detayları ortaya çıkmaya başladı. 2 buçuk milyon TL'lik evde aylık taksit 34 bin TL olacak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Alım gücünün düştüğü bu dönemde vatandaşa ilaç gibi gelecek düşük faizli konut kredisi imkanı sunuldu. Detayları ortaya çıkmaya başlayan konut kredisini alabilmek için, belirli şartları karşılamak gerekiyor.

İlk kez ev sahibi olacakların yararlanabileceği düşük faizli konut kredisi, uzun aralıklı vade imkanıyla ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor.

İlk evini alacak kişilere 120 ayın dışında, 15 yıl-180 aya kadar vade imkanı sunulacak.

İLGİLİ HABER AA Finans 4. Çeyrek Büyüme Beklenti Anketi Sonuçlandı
Düşük faizli konut kredisinin detayları ortaya çıkmaya başladı. 2 buçuk milyon TL'lik evde aylık taksit 34 bin TL olacak.

Buna ek olarak krediden yararlanmak isteyen vatandaşların, ev alacakları şehirde son bir yıl içinde konut satmamış olması gerekiyor. Eğer hisseli bir konuta sahiplerse, hisse oranının yüzde 50’den fazla olmaması şartları aranıyor.

1.20 faiz oranıyla verilecek konut kredisinden, ilk kez ev sahibi olacak kişiler yararlanacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler