SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TBMM’nin Açılmasına Saatler Kala Hesaplamalar Hız Kazandı! SSK, Bağkur, Emekli Sandığı Maaş Zammı

Yarın itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni yasama dönemi için çalışmalara başlayacak olmasından dolayı, emekliler de maaş zamlarına dair araştırmalar gerçekleştiriyorlar.

Yayınlanma:
ABONE OL

14 Temmuz tarihinde tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni yasama dönemine 1 Ekim Pazar günü itibariyle başlayacak. Yeni yasama döneminde Meclis’in gündeminde pek çok konu yer alacak. Söz konusu gündem maddeleri arasında en çok merak edilenlerden birisi de emekli maaş zamları olduğu için emekliler güncel gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

hesap-makinesi-gorseli.jpg

Emekli Maaş Zammı Hesaplaması

Asgari ücret zammı için aralık ayından itibaren sürecin başlayacağını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan duyurmuştu. Bakan Işıkhan memur maaşılarının da yüzde 50’ye yakın oranda zamlanacağını belirtti. Memur ve emeklilerin yanı sıra, emekliler de maaş zamlarına dair duyuruları merak ediyorlar. Bu çerçevede, ekim ayında Meclis’in açılmasıyla birlikte emekli maaşları için görüşmeler hız kazanacak. 7500 TL olan en düşük emekli maaşının önümüzdeki süreçte yaşanacak artış ile birlikte 10.000 TL seviyesine çıkması beklenirken, enflasyon rakamları da emekli maaş zamlarının belirlenmesinde büyük rol oynayacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler