SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

VİOP’ta Ekim Vadeli BIST 30 Kontratı Düşüşte

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yüzde 1,1 azalışla 8.965,00 puandan başladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP), ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yüzde 1,1’lik bir azalışla 8.965,00 puandan başladı.

Açılış seansında önceki normal seans kapanışının yüzde 1,1 altında işlem gören ekim vadeli endeks kontratı, 8.965,00 seviyesinden işlem gördü.

Dünkü dalgalı seyir sonrasında normal seansı önceki kapanışın yüzde 1,3 üzerinde tamamlayan endeks kontratı, akşam seansında ise yaklaşık yüzde 1,3’lük bir gerileme yaşayarak 8.945,75 puana indi.

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yüzde 1,1 azalışla 8.965,00 puandan başladı.

Analistler, küresel piyasalarda yön arayışının sürdüğünü, bugün ABD’de açıklanacak istihdam raporunun yatırımcıların odağına yerleştiğini belirtti.

ABD’de hafta içinde açıklanan verilere göre iş gücü piyasasının yavaşladığına işaret eden analistler, yatırımcıların bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verileri öncesi temkinli davrandığını ifade etti.

Dünya Bankası Türkiye için Ekonomik Büyüme Beklentisini Yükseltti

Öte yandan, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansının Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme tahminini yükseltmesinin ardından Dünya Bankası da büyüme tahminini yukarı yönlü güncelledi. Dünya Bankası, Türkiye ekonomisi için büyüme tahminini yüzde 3,2’den yüzde 4,2’ye çıkardı.

Ayrıca, Sermaye Piyasası Kurulu, MHR Gayrimenkul’ün 4,30 liradan, Dofer Yapı’nın 17,11 liradan ve Borlease Otomotiv’in 25,29 liradan halka arz başvurusunu onayladı.

Analistler, bugün yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam verisinin takip edileceğini, teknik açıdan endeks kontratında 9.000 ve 9.100 seviyelerinin direnç, 8.900 ve 8.800 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler