SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Edirne İl Özel İdaresine Ek Ödenek

Edirne İl Özel İdaresi 2023 Mali Bütçesine 182 milyon 500 bin lira ek ödenek verildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İl Genel Meclisinin 1. Olağanüstü Toplantısı, Mehmet Geçmiş başkanlığında yapıldı.

Toplantıda konuşan Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, İl Özel İdaresinin bu yıl 182 milyon 500 bin lira gelir elde ettiğini, bu gelirin ek bütçe olarak kullanılmasını meclis üyelerinin onayına sunacaklarını belirtti.

Yatırımlar hakkında da bilgi veren Ciğerci, “2023’de öncelikle kendi yatırım programımızı nihayetlendirdik ve akabinde asfalt şantiyesi kurarak çalışmalara başladık. 2024’de 150 kilometre yolu asfaltlama hedefimiz var. Özellikle grup köylerimizin kronikleşmiş sorunlarının tamamına yatırım programımızda yer verdik. 2023’de yaptığımız tarımsal sulama projeleri büyük bir memnuniyet gördü. Yaklaşık 22 bin 500 dönüm bir alanı tekrardan sulamaya açtık. 2024’de inşallah daha aktif ve daha yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Adalet Bakanı Tunç Uyuşturucu Madde Sempozyumu’nda Konuştu
Edirne İl Özel İdaresi 2023 Mali Bütçesine 182 milyon 500 bin lira ek ödenek verildi.

Toplantıda, İl Özel İdaresine 182 milyon 500 bin lira ek ödenek verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler