SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kılıçdaroğlu, RTÜK’ün Halk TV’ye Verdiği Cezaya Sert Çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, RTÜK’ün Halk TV’ye üst sınırdan verdiği para cezası ve 5 kez program durdurma cezası kararına tepki gösterdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) muhalif yayın organı Halk TV’ye verdiği idari para cezası ve 5 program durdurma cezalarına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, “Saray sopası RTÜK’ün, kendini mahkeme yerine koyarak Halk TV’ye verdiği ağır ceza kabul edilemez. Bir kişinin sözlerine katılmamanız, size “terörün amacına hizmet” gibi ağır bir iftirada bulunma hakkı tanımaz.” dedi.

Ne olmuştu?

RTÜK, Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programındaki İçişleri Bakanlığına yönelik terör saldırısıyla ilgili sözleri nedeniyle Halk TV’ye “terörün amacına hizmet” savıyla yüzde 5 para, 5 kez de program durdurmasına oy çokluğuyla karar verdi.

Karara, CHP kontenjanından RTÜK üyeleri İlhan Taşcı ve Tuncay Keser karşı oy kullandı.

RTÜK ayrıca Halk TV’ye Kültür ve Turizm Bakanlığının 60. Altın Portakal Film Festivalinden “Kanun Hükmünde” belgeseli nedeniyle çekilmesini eleştiren yönetmen Ezel Akay’ın sözleri nedeniyle de “eleştiri sınırını aşmaktan” yüzde 3 para cezasına oyçokluğuyla karar verdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler