SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ptt Aş, E-imza İle Dijital Dünyada Güvenli İşlem İmkanı Sunuyor

PTT AŞ, elektronik imza (e-İmza) hizmetiyle vatandaşların dijital dünyada belge ve işlemlerinin güvende kalmasını sağlıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren PTT AŞ, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) yetkilendirdiği Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcıları (ESHS) tarafından üretilen e-İmza hizmetinin satışı konusunda aracılık yapıyor.

PTT AŞ, özellikle iş dünyasında kullanımı yaygın olan faturaların, iş tekliflerinin ve elektronik postaların güvenliği gibi konular için sıklıkla tercih edilen e-İmza ile ilgili verdiği bu hizmetle kullanıcılara yardımcı oluyor.

Zamandan ve kağıttan tasarruf sağlanması konusunda etkili olan ve iş süreçlerini hızlandırarak, belgelerin fiziksel olarak imzalanmasının ardından taşınması gerekliliğini ortadan kaldıran e-İmza konusunda PTT AŞ’nin verdiği hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcıların ilk olarak https://pttkep.gov.tr/e-imza/ adresinden ön başvuru yapmaları gerekiyor. İnternet üzerinden gerçekleştirilen ön başvuru sonrası kullanıcılar iletilen ön başvuru kodu ve başvuru belgeleriyle PTT Müdürlüklerini ziyaret ederek işlemlerini tamamlayabiliyor.

İLGİLİ HABER Adalet Bakanı Tunç Uyuşturucu Madde Sempozyumu’nda Konuştu
PTT AŞ, elektronik imza (e-İmza) hizmetiyle vatandaşların dijital dünyada belge ve işlemlerinin güvende kalmasını sağlıyor.

Kullanıcılar PTT AŞ aracılığıyla oluşturdukları “e-İmza”yı, e-Devlet Kapısı’nda, Kayıtlı Elektronik Posta Sistemi (KEP) gönderileri iletiminde, EBYS ve DYS gibi elektronik belge uygulamalarında, Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) uygulamalarında, Ulusal Yargı Ağı Projesi’nde, e-faturaların imzalanmasında, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi Projesi’nde (MERSİS), sağlık uygulamalarında, bankacılık işlemlerinde ve bazı kurumlara yapılan başvurularda kullanabiliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler