SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sakarya’da Türk Kızılay’ın İhtiyaç Sahibi Çocuklar İçin Düzenlediği Bağış Kampanyası İle 402 Bin Lira Toplandı

Sakarya'da Türk Kızılay, ihtiyaç sahibi çocuklar için duyarlılık kampanyası düzenledi ve bu anlamlı kampanya kapsamında toplamda 402 bin lira bağış toplandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sakarya’da Türk Kızılay, ihtiyaç sahibi çocuklar için önemli bir bağış kampanyası düzenledi. Kampanya sonucunda toplamda 402 bin lira toplandı. Bu değerli destekleri sağlayan hayırseverler, Serdivan ilçesindeki bir restoranda bir araya geldi.

Restorandaki etkinlikte konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, bağışların toplumun ihtiyaç sahibi çocuklarına yardım etmek adına güzel işlere vesile olmasını temenni etti.

Bağışların, ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldüreceğini belirten Atabek, “Devletimiz gerçekten tüm ihtiyaç sahibi ailelere elinden gelen tüm imkanları sunuyor. Tüm dezavantajlı gruplara, ihtiyaç sahibi ailelere, engellilere aklınıza gelen hangi dezavantaj grubu varsa hepsine hem maddi hem de manevi elinden gelen tüm desteği sunuyor.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Edirne ve Kırklareli’nde Her Gün 500 Kişiye İftar
Sakarya'da Türk Kızılay, ihtiyaç sahibi çocuklar için duyarlılık kampanyası düzenledi ve bu anlamlı kampanya kapsamında toplamda 402 bin lira bağış toplandı.

Atabek, Türk milletinin necip bir millet olduğunu ifade ederek, devletin desteklerinin yanı sıra vatandaşların da ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya devam ettiğini kaydetti.

Türkiye kadar yardım konusunda elini bir başkasına uzatabilen bir ülke görmediğini dile getiren Atabek, deprem bölgesinde Sakaryalı hemşehrilerinin yardıma koştuğuna şahit olduğunu belirtti.

Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanı Cevdet Koç da kurumun gönüllülük esasıyla Türkiye ve tüm dünyada faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Koç, 155 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Türk Kızılayın yardıma muhtaçlara el uzatmaya devam edeceğini vurgulayarak, kampanyada emeği geçenlere ve bağışta bulunanlara teşekkür etti.

Türk Kızılay Serdivan Şube Başkanı Ercan Garlı ise 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklara kitap, kırtasiye ve kıyafet konusunda yardımda bulunmak amacıyla kampanya başlattıklarını söyledi.

Şube olarak kaymakamlık, belediye, muhtarlar ve okul yönetimlerinin desteğiyle 24 mahalledeki okullarda çalışma yürüttüklerini anlatan Garlı, bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür etti.

Programda, AK Parti Sakarya Milletvekili Ertuğrul Kocacık, Türk Kızılay gönüllüleri ve hayırseverler yer aldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler