SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı AA’nın “Yılın Kareleri” Oylamasına Katıldı

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, AA'nın "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Kareleri” oylamasına katıldı.

Sobacı, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında 2023 yılı boyunca çektiği “Haber”, “Çevre-Yaşam”, “Spor” ile bu yıla özel eklenen “Deprem: Umut” ve “Gazze: Kanıt” kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

“Haber” kategorisinde tercihini, Osmancan Gürdoğan’ın Ankara TEKNOFEST’te çektiği Bayraktar Akıncı İnsansız Hava Aracı’nın Süper Ay ile görüntülendiği “Dolunay ve Akıncı” fotoğrafından yana kullanan Sobacı, “Çevre-Yaşam” kategorisinde İsa Terli’nin “Boğazın şahitliği” isimli fotoğrafına oy verdi.

İLGİLİ HABER Uyuşturucu Operasyonunda 4 Zanlı Tutuklandı
TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, AA'nın "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

Sobacı, “Spor” kategorisinde ise Sergei Gapon’un “Sahada İsyan” ve Burak Akbulut’un “Pistte arbede” fotoğrafını tercih etti.

“Gazze: Kanıt” kategorisinde Belal Khaled’in imzasını taşıyan “Anneye bakış” isimli İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları sonucu Şifa Hastanesi’ne kaldırılan yaralı çocuğun hastane zemininde yatan yaralı annesinin yanından ayrılamadığı fotoğrafını ve “Haykırış” karesini oylayan Sobacı, “Deprem: Umut” kategorisinde ise Mustafa Seven’in “Şükür” fotoğrafını seçti.

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler