SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

79 Yaşındaki Sitrak K, Arkadaşını Parçaladığı İddiasıyla Mahkemede Savunma Yaptı

Fatih'te bir apartmanın kömürlüğünde öldürdüğü arkadaşının cesedini parçaladığı iddiasıyla hakkında dava açılan 79 yaşındaki Sitrak K'nin yargılanmasına başlandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’un Fatih ilçesinde bir apartmanın kömürlüğünde öldürdüğü arkadaşının cesedini parçaladığı iddiasıyla yargılanan 79 yaşındaki Sitrak K’nin duruşması başladı.

Tutuklu sanık Sitrak K. ve müşteki C.H.A. ile tarafların avukatlarının katıldığı duruşmada, sanık Sitrak K, ölen kişiyle daha önce Aksaray ya da Topkapı’da tanıştığını belirterek kimseyi öldürmeye gücünün yetmeyeceğini iddia etti.

Unutkanlık yaşadığını öne süren sanık, “Benim aklımda hiçbir şey kalmadı. Kimse kimseye vurmadı. O beni takip etti. Elinden kurtulamadım. Benim psikolojim bozuldu. Her şeyi unuttum.” dedi.

İLGİLİ HABER 64 Bin Sahte Parfüm Ele Geçirildi
Fatih'te bir apartmanın kömürlüğünde öldürdüğü arkadaşının cesedini parçaladığı iddiasıyla hakkında dava açılan 79 yaşındaki Sitrak K'nin yargılanmasına başlandı.

Ölen kişinin para, bıçak ve cep telefonunu polise vermek için aldığını öne süren Sitrak K, ne yaptığını bilemediğini söyledi.

Müşteki C.H.A. ise sanıktan şikayetçi olduğunu ifade ederek, davaya katılma talebinde bulundu.

Müşteki Arslan’ın avukatlarından Yunus Aldanmaz, cinayetin gerçekleşmesinde üçüncü kişilerin olduğunu belirterek, soruşturmanın eksik yapıldığını öne sürdü.

Sanığın duruşmada sorulan sorulara yeterli cevap vermediğini ifade eden Aldanmaz, kimlerden yardım aldığının araştırılması gerektiğini belirtti.

– “Sanık tavuk bile kesemez”

Müşteki avukatı Abdülhalim Sarı da sanığın yaşlı olduğunu ve tavuk bile kesemeyeceğini savunarak, delillerin karartıldığını iddia etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, müştekinin davaya katılma talebini kabul etti.

Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmeden heyet, HTS kayıtlarının incelenmesini kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

– İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki C.H.A, 26 Ekim 2022’de Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğüne babası Celal H. (65) hakkında kayıp başvurusunda bulunması üzerine çalışma başlatan polis, bu kişinin en son sanık Sitrak K. (79) ile Kocamustafapaşa’da bir adreste buluştuğunun belirlendiği anlatılıyor.

Araştırmalar sürerken sanık Sitrak K’nin kızının emniyeti arayarak babasının telaşlı bir şekilde evden ayrıldığını bildirmesi üzerine polis ekiplerinin evinde 31 Ekim 2022’de arama yaptığı aktarılan iddianamede, kömürlükte Celal H.’nin parçalara ayrılmış cesedinin bulunduğu kaydediliyor.

Adli Tıp Kurumu raporunda da dört çuval içerisinde bulunan ceset üzerinde yapılan incelemede, Celal H.’nin ölümünün kesici ve delici alet yaralanmasından kaynaklı olduğuna yer veriliyor.

İddianamede, sanık hakkında “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ve “kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 5 yıldan 10 yıla kadar hapis isteniyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler