SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Denize Attığı Kişinin Ölümüne Sebebiyet Veren Sanığa 25 Yıl Hapis

Eminönü'nde, tanımadığı Ahmet Uzun'u sahilde otururken denize düşürerek boğulmasına neden olan Serdal Akar, "olası kastla adam öldürme" suçundan 25 yıl hapisle cezalandırıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tanımadığı Ahmet Uzun’u denize atması sebebiyle hayatını kaybetmesine neden olan sanık Serdal Akar, “olası kastla adam öldürme” suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşmada tutuklu sanık Serdal Akar ve müşteki Yakup Uzun’un yanı sıra tarafların avukatları da hazır bulundu. Sanık Serdal Akar, savunmasında, yüzme yeteneği olmadığını kabul etti, ancak olay anında denize atlayarak maktulu kurtarmaya çalışacağını iddia etti.

Mahkeme başkanı, Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda sanığın ceza sorumluluğunun tam olduğunu bildirdi.

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
Eminönü'nde, tanımadığı Ahmet Uzun'u sahilde otururken denize düşürerek boğulmasına neden olan Serdal Akar, "olası kastla adam öldürme" suçundan 25 yıl hapisle cezalandırıldı.

Müşteki avukatı Mehmet Sami Uzun, maktulün deniz kenarında kendi halinde oturduğunu ve sanığa karşı herhangi sözlü ya da fiili bir davranışı olmadığını söyledi.

Sanığın haksız tahrik indiriminden yararlanmak için yargılama sürecinde maktulün kendisine küfür ettiği şeklinde iddiada bulunduğunu belirten avukat Uzun, sanığın kıyafet değiştirmesiyle de suçu gizlemeye çalıştığını kaydetti.

Avukat Uzun, sanığın eyleminin İstanbul’da yaşayan kişileri endişelendirdiğini ve toplumda infial yarattığını ifade ederek, “nitelikli kasten öldürme” suçundan ceza verilmesini talep etti.

Duruşmada son sözü sorulan sanık, pişman olduğunu söyleyerek beraatini istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Serdal Akar’ı “olası kastla adam öldürme” suçundan 25 yıl hapisle cezalandırdı.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 22 Nisan 2021’de maktul Ahmet Uzun’un Sirkeci-Kadıköy vapur iskelesinin yakınında deniz kenarındaki kaldırımda oturduğu, sanık Serdal Akar’ın Uzun’un yanına gelerek aralarında tartışma olmadan yüzüne yumruk attığı, ardından ise bacağından tutarak denize attığı anlatılıyor.

İddianamede, sanığın olay yerinden kaçtığı, bir saat sonra kıyafetlerini değiştirip geri geldiği sırada polis ekiplerince gözaltına alındığı ifade ediliyor.

Sanığın soruşturma sürecinin başından itibaren akıl hastası olduğuna dair savunmalarına savcılıkça itibar edilmediği vurgulanan iddianamede, sanık Akar’ın “olası kastla adam öldürme” suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler