SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İpsala Sınır Kapısı’nda Yeni Dönem: “Mobil Gümrükleme Noktası” Hizmete Açıldı

İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer 'Mobil Gümrükleme Noktası' uygulamasının hizmete açıldığını duyurdu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Edirne’nin İpsala Sınır Kapısı, artık ihracat yapan firmalar için daha hızlı ve kolay bir işlem deneyimi sunuyor. İpsala Sınır Kapısı’nda faaliyete geçen “Mobil Gümrükleme Noktası” sayesinde, ihracat işlemleri, yüklerini başka bir gümrüğe taşımadan anında gerçekleştirilebiliyor.

İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İpsala Gümrük Müdürlüğü’nde mobil gümrükleme işlemlerinin başladığını duyurdu.

Uygulamanın hayata geçmesinin önemine işaret eden Sevgili, “İhracat yapan firmalarımızın geçişleri daha hızlı şekilde olacak.” dedi.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer 'Mobil Gümrükleme Noktası' uygulamasının hizmete açıldığını duyurdu.

İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer de mobil gümrükleme işlemlerinin başlamasından dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Uygulamanın getirdiği kolaylığa işaret ederek ihracat yapan işletmeleri İpsala Gümrük Müdürlüğüne davet eden Sezer, “Gümrükleme işlemleri için Tekirdağ’a gidiyorduk. Bu da işletmeler için ekonomik ve zaman açısından kayıptı. Bunun yerinde yapılması işletmelerimize ekonomik ve zaman açısından katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.İpsala Sınır Kapısı'nda Yeni Dönem: "Mobil Gümrükleme Noktası" Hizmete Açıldı

“Zaman ve maliyet açısından bizim için çok önemli”

Firma sahibi Cavit Eser de 10 yıldır Avrupa’nın çeşitli ülkelerine su ürünleri ihraç ettiklerini anlattı.

İhracat için gümrük işlemlerini daha önce Tekirdağ’da yaptırdıklarını dile getiren Eser, şunları kaydetti:İpsala Sınır Kapısı'nda Yeni Dönem: "Mobil Gümrükleme Noktası" Hizmete Açıldı​​​​​​​

“Konum itibarıyla bizim bulunduğumuz yerde gümrük yoktu. Ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Topladığımız balıkları tesisimizde işledikten sonra Tekirdağ’a götürüyorduk. Tekirdağ’da gümrükte işlemlerin ardından yurt dışına sevk ediyorduk. Bizim için bu çok büyük külfetti. İşlemlerimizi yaptık, yurt dışına ilk aracımızı gönderdik. Bu bir ilk oldu. İnşallah bölgemiz adına hayırlı olur. Bize çok faydalı olacağını inanıyorum. Hareket kabiliyeti, zaman ve maliyet açısından bizim için çok önemli bir olay.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler