SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul’da Filistin’e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi

İstanbul'da bazı sivil toplum kuruluşlarınca Filistin'e destek yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’da, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı’nın (MGV) öncülüğünde düzenlenen bir etkinlikle binlerce kişi, Filistin’e dayanışma gösterisinde bulundu.

Fatih Camisi’nin bahçesinde bir araya gelen kalabalık, gıyabi cenaze namazı kılarken, ardından Saraçhane Parkı’na yürüyerek Kudüs’e desteklerini dile getirdi.

Gıyabi cenaze namazını takiben, “Kudüs ezansız kalmayacak”, “Siyonistler yenilecek, direniş kazanacak” ve “Nakba bitecek, Filistin halkı toprağına geri dönecek” yazılı dövizler taşıyan kalabalık, duygusal bir atmosferde Saraçhane Parkı’na yürüdü.

İLGİLİ HABER Edirne’de Uyuşturucu Operasyonunda 4 Şüpheli Gözaltına Alındı
İstanbul'da bazı sivil toplum kuruluşlarınca Filistin'e destek yürüyüşü gerçekleştirildi.

Türkiye ve Filistin bayrakları açan gruptakiler, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e saldırı başlatan Hamas ile Filistin direnişini destekleyen sloganlar attı.

Katılımcılara hitap eden AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, sosyal medyadaki “Filistin’in sivilleri hedef aldığına” ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İsrail’in sivil halkı öldürdüğünü tüm dünyanın bildiğini kaydeden Turhan, şöyle konuştu:

“İsrail’in ‘girilemez’ dediği kalelerini kardeşlerimiz başlarına yıktılar. Zafer kokusu geliyor. Sadece zalim İsrail ile sınırlı kalmayacak Allah’ın izniyle. Destanların para ve silahla, süper güçlerle yazılmadığını, imanla, ihlasla, gayretle, şehadetle yazıldığını gördük. Sosyal medyada Filistinli kardeşlerimizin cihadına gölge düşürmek için, orada sivil insanları katlediyormuş gibi gösteriyorlar. Siz İsrail ile karıştırıyorsunuz. Biz Müslümanlar öyle bir inanca sahibiz ki savaş hukukumuz bile siyonistlerin barış hukukundan daha merhametlidir. Mazlum olan hiç kimseye el uzatmayız.”

Turhan, mücadelelerinin süreceğini belirterek, “Mehmetçiğin Gazze’ye, Filistin’e gönderilmesini talep ediyoruz. Gazamız, mücadelemiz mübarek olsun.” dedi.

Yürüyüşe katılanlar, diğer konuşmalar ve yapılan duaların ardından dağıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler