SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Manisa’nın taşlı toprakları verimli tarlalara dönüşüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırkağaç ilçesindeki çiftçiler için tedarik edilen taş toplama makinesi hizmet vermeye başladı. Ziraat Odası Lideri Emin Özarı da, taşlı topraklar artık tarlaya dönüyor diyerek Lider Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Yayınlanma:
ABONE OL

MANİSA (İGFA) – Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üretimin devamlılığı ismine çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticilerin muhtaçlık duyduğu makine ve ekipmanların tedarikini sağlayıp, çiftçilerin kullanımına sunuyor.

Bu kapsamda Kırkağaç ilçesinde taşlı topraklarda kullanılmak üzere talebi yapılan Taş Toplama Makinesi satın alındı ve protokol yapılarak Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığı’na evresi gerçekleştirildi. Ahmet Albayrak isimli üreticinin zeytinliğinde yapılan birinci taş toplama sürecini Kırkağaç Ziraat Odası Lideri Emin Özarı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Kıykaç, Kırkağaç Muhtarlık İşleri Müdürü Fahri Dinçer, Öveçli Mahalle Muhtarı Nail Karakaya, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı teknik çalışanı ile birlikte yerinde takip etti.

İLGİLİ HABER Mahzen-29 Operasyonlarında Ele Geçirilenler Emniyette Sergilendi
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırkağaç ilçesindeki çiftçiler için tedarik edilen taş toplama makinesi hizmet vermeye başladı. Ziraat Odası Lideri Emin Özarı da, taşlı topraklar artık tarlaya dönüyor diyerek Lider Ergün’e teşekkürlerini iletti.

TARLALARIN RANDIMANI VE KALİTESİ ARTIYOR

Taş Toplama Makinesinin ilçe için epey yararlı olduğundan bahseden Kırkağaç Ziraat Odası Lideri Emin Özarı, “Büyükşehir Belediye Liderimiz Cengiz Ergün’e ve Kırsal Hizmetler Dairesi Liderimiz Yılmaz Usta’ya, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ünal Kıykaç’a, evvelki periyot ve mevcut MHP İlçe Liderlerimize, koordinatörümüze bu hizmeti bize sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. Makine bizim hasretimizdi. Köylere gittiğimde her keresinde taşlı tarlalarda tarım yapan insanları gördükçe, o zorluklara şahit hayli bu türlü bir makine muhtaçlığını içimde hissediyordum. Büyükşehir Belediyesi tarafından makinemizin tahsisi yapıldı. Abimiz Ahmet Albayrak’ın tarlasında makinenin birinci kullanımını gerçekleştirdik. Birinci etapta 300 dekarlık zeytinlik alanında taş temizleme yapacağız. Dönem bitiminin akabinde açık tarlalarda da taş toplama süreci yapacağız. Bu çok hoş bir hizmet. Topraklarımızın işlenmesi, randımanı ve kalitesi açısından çok katkı sağlayacağını inanıyorum. Çift sürmesi, ızgara çekmesi, çapa çekmesi kolaylaşacak. O yüzden çok mutluyum. Burada da taşlıktan çıktı, tarla oldu. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler