SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MİT’den Suriye Ötesi Bir Başarı Daha: PKK’nın Kadın Sorumlusu Etkisiz Hale Getirildi

Yayınlanma:
ABONE OL

MİT’in son zamanlarda Suriye alanında gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sebebiyle güvenlikleri konusunda son derece özenli davranan örgüt sorumluları bulundukları yerlerden nadir olarak ayrılmaktaydı

MİT, kaynaklarının başarıları ile Suriye/Kamışlı’da olduğu bilgisine vardığı Hicran İcuz’un etkisiz hale getirilmesine yönelik detaylı ve hassas bir plan sağladı.

MİT, örgütün özellikle sınır bölgelerindeki güvenlik kollarına yönelik yapmayı hedeflediği saldırı/suikast tipi eylemlerin azmettiricisi arasında yer alan İcuz’un faaliyetlerine yönelik saha ajanlarından anlık istihbarat sağlıyordu.

MİT, aldığı anlık istihbari bilgiler dahilinde operasyon kararı verdi, hazırlıkları tamamladı ve Suriye/Haseke’de H.İcuz’u, yaptığı başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler