SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

OGD Yılın Otomobilini Seçti! 6 Finalisti de Sollayan Marka Belli Oldu

Yayınlanma:
ABONE OL

Otomobil Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından her yıl düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü, yeni sahibini buldu. OGD tarafından düzenlenen etkinlikte ödül, Nissan’ın X-Trail isimli SUV modeline gitti. Küçük bir farkla gerisinde bıraktığı iddialı model Peugeout 408 ise ikinci oldu. Otomobil tutkunlarının merakla beklediği Yılın Otomobili Ödülü etkinliği, bu yıl 33 araç arasında yapıldı. Finale 7 aracın kaldığı etkinlikte finalistler yaklaşık birkaç ay önce belli olmuştu. Bugün ise sekizinci kez düzenlenen etkinlikte resmi olarak yapılan bir açıklamayla hangi aracın yarışı kazandığı duyuruldu. Açıklamalara göre Nissan’ın popüler aracı X-Trail, otomotiv gazetecilerinin oylarını çoğunlu olarak alarak ödülün sahibi oldu. Tüm rakiplerini geride bırakan X-Trail isimli SUV model, yarışmada en yüksek puanı aldı. Nissan 3580 puan alırken Peugeot 408, 3550 puanla ikinci oldu. Toyota Corolla Cross, Opel Astra, Dacia Jogger, Hyundai Ioniq 5 ve BMW X1’in finalist olduğu yarışmada Nissan tüm rakipleri gerisinde bıraktı. Finale kalan araçların aldıkları puanlar ise şöyle oldu:

  • Nissan X-Trail: 3580 puan
  • Peugeot 408: 3550 puan
  • Toyota Corolla Cross: 2270 puan
  • Opel Astra: 2140 puan
  • Hyundai Ioniq 5: 1550 puan
  • Dacia Jogger: 1490 puan
  • BMW X1: 1420 puan

Yılın En İyi Tasarımı!

Düzenlenen törende Yılın Tasarımı ödülü, ikinci sırada yer alan Peugeot 408’e verildi. Yılın Otomobili dışında çeşitli ödüller dağıtan OGD, Peugeot’un geçen yıl tanıtıp bu yıl Türkiye’ye getirdiği 408 modeline Yılın Tasarımı ödülünü layık gördü. Öte yandan Yılın İnovasyonu ödülü ise BMW 7 serisi aldı. Bugün verilen Yılın İnovasyonu ödülünde büyük ekranla donatılmış BMW’nin lüks sedan aracı 7 serisi ismi öne çıktı. Son olarak Yılın Basın Lansmanı ödülü de lansmanını Iğdır ve Kars’ta gerçekleştiren Dacia Jogger’a verildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler