SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şehit ve Gazi Çocuklarına Eğitim Yardımı Yarın Başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, şehit ve gazilerin çocukları ile gazilere yönelik eğitim yardımı ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şehitlerin emaneti olan çocuklara ve harp-vazife malulleri ile çocuklarına eğitim yardımı sağladıklarını belirterek, eylül ödemeleri hakkında detaylar paylaştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yılda bir kez olmak üzere 18 bin 891 öğrenciye toplam 200 milyon 500 bin lira eğitim ve öğretim yardımında bulunacaklarını açıkladı. Ödemeler, şu şekilde yapılacak:

  • İlköğretimde öğrenim görenlere: 7 bin 646 lira 94 kuruş
  • Ortaöğretimde öğrenim görenlere: 11 bin 470 lira 41 kuruş
  • Yükseköğretimde öğrenim görenlere: 15 bin 293 lira 88 kuruş

yardimlar-odenecek2.jpg

İLGİLİ HABER Uyuşturucu Operasyonunda Yakalanan Zanlı Tutuklandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, şehit ve gazilerin çocukları ile gazilere yönelik eğitim yardımı ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu.

Ödemelerin 20 Ekim Cuma günü gerçekleştirileceğini belirten Bakan Işıkhan, “Evlatlarımıza, kardeşlerimize 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminde başarılar diliyorum” dedi.

YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri, başvuru şartı aranmaksızın, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sistemlerinden öğrenim durumu ve seviyesi tespit edilen hak sahiplerine toptan olarak yapılıyor.

YÖK ve MEB sisteminden öğrenim durumu tespit edilemeyenler, eğitim ve öğretim yılı içinde talep etmeleri halinde ödemelerini alabiliyor.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, taleplerini e-Devlet üzerinden “Eğitim Öğretim Yardımı Talebi” bölümünden de gerçekleştirebilecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler