SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sinan Ateş Cinayetinde MHP’li Olcay Kılavuz ‘Şüpheli’ Oldu

Sinan Ateş cinayetinde iki kritik gelişme: Eski MHP Milletvekili Olcay Kılavuz da 'şüpheli' oldu

Yayınlanma:
ABONE OL

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmada kritik öneme sahip bir gelişme yaşandı. Cinayet sonrası tetikçiyi Ankara dışına çıkardığı öne sürülen Tolgahan Demirbaş’ı, zaman zaman kullandığı eve aldığı ve polis baskını sırasında yanında olduğu ortaya çıkan eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, soruşturmanın “şüphelileri” arasına girdi.

Sinan Ateş soruşturmasında kritik gelişme

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’in 30Aralık 2022’de Ankara Çukurambar’da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturmada kritik gelişmeler yaşandı.

MHP eski vekil Olcay Kılavuz şüpheli

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre MHP Eski Milletvekili Olcay Kılavuz, 14 Mayıs seçimlerinden önce “cinayete yardım” iddiasıyla şüpheli olarak kaydedildi. Ancak Kılavuz’un dosyası, o tarihte milletvekili olması nedeniyle ana dosyadan ayrılarak parlamenter büroya gönderildi. Seçimde yeniden milletvekili olamayan Kılavuz’un vekilliğinin sona ermesi nedeniyle yeniden ana dosyaya eklenmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Sinan Ateş cinayetinde iki kritik gelişme: Eski MHP Milletvekili Olcay Kılavuz da 'şüpheli' oldu

‘Başsavcıvekili delilleri görünce çekilmek istedi’

Dosyada yeni bir “başsavcıvekili” krizi yaşandığı da iddia edildi. Buna göre soruşturmayı adli tatil başlangıcında devralan ve MHP’ye yakınlığıyla bilinen Başsavcıvekili Ahmet Altun, delil durumunu gördükten sonra dosyadan çekilmek istedi. Ankara Başsavcısı Ahmet Akça bu talebi kabul etmeyince Altun apar topar izne ayrıldı. Dosyaya çok önemli delillerin girdiği, Altun’un dosyada imzasının olmasını istemediği ileri sürüldü.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler