SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Uyuşturucu Kaçakçılığı Operasyonunda 2 Sanık Ceza Aldı

Kırklareli'nde "planör" ile uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonla ilgili yürütülen soruşturmada, ana dava dosyasından ayrılan 4 sanıktan 2'si, 7 yıl 9 ay 22'şer gün hapis cezasına mahkum edildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli’nde, “planör” ile uluslararası uyuşturucu kaçakçılığına karışan bir suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonun ardından başlatılan soruşturma sonucunda, ana dava dosyasından ayrılan 4 sanıktan 2’si, 7 yıl 9 ay 22’şer gün hapis cezasına mahkum edildi.

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklardan Metin S. ve Necati S. SEGBİS aracılığıyla katılırken, tutuksuz sanıklar G.B ile S.B. mahkemeye gelmedi.

Sanık avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada gelen belgeler okundu.

İLGİLİ HABER Tekirdağ-İstanbul Kara Yolunda Bayram Tatilinden Dönüş Yoğunluğu Yaşanıyor
Kırklareli'nde "planör" ile uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonla ilgili yürütülen soruşturmada, ana dava dosyasından ayrılan 4 sanıktan 2'si, 7 yıl 9 ay 22'şer gün hapis cezasına mahkum edildi.

Cumhuriyet savcısı esas hakkında mütalaasında, sanıkların uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan cezalandırılmasını talep etti.

“İnandığım Değerler Üzerine Yemin Ederim ki Bir Daha Yapmayacağım”

Sanık Necati S, savunmasında, uyuşturucu ticareti yaptığı için çok pişman olduğunu söyledi.

Diğer sanık amcası Metin S.’ye uyuşturucu ticaretinde aracılık yaptığını ifade eden Necati S, “İnandığım değerler üzerine yemin ederim ki bir daha yapmayacağım. Çok pişmanım tahliyemi talep ederim.” dedi.

Sanık Metin S. ise savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını iddia ederek beraatını istedi. Duruşmada, avukatlar da savunmada bulundu.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu ticareti” suçundan Metin S. ile Necati S’yi 7 yıl 9 ay 22’şer gün hapis cezasına hükmederek tutuklu hallerinin devamına, diğer sanıklar G.B. ile S.B’nin ise beraatına karar verdi.

Pınarhisar Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İl Jandarma Komutanlığınca “Planör” ile uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan suç örgütüne yönelik 27 Kasım 2022’de düzenlenen operasyonun ardından yürütülen soruşturma kapsamında, uyuşturucunun planörle atıldığı bölgede hayvan ağılı bulunan Metin S’nin içinde skunk maddesi olan bir valizi aldığı ve uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilmişti.

Teknik ve fiziki takip sonucu gerçekleştirilen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alınmış, şüphelilerden Metin S. ile Necati S. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmış, iki şüpheliden uyuşturucu temin ettiği ileri sürülen G.B. ile S.B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler