SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yaşlı Kadına Saldıran Pitbull Sahiplerine Dava Açıldı

Üsküdar'da, geçen yıl evinin önünde yürüyüş yapan 83 yaşındaki Yücel Ata'ya saldırarak bacağının kesilmesine sebep olan Pitbull cinsi köpeğin 3 sahibi hakkında dava açıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Üsküdar’da geçen yıl 83 yaşındaki Yücel Ata’nın evinin önünde saldırıya uğraması sonucu bacağını kaybetmesine sebep olan Pitbull cinsi köpeğin sahipleri hakkında dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırının ardından 3 köpek sahibini “koruyucu ve önleyici tedbirleri almayarak müştekinin yaralanmasına neden olmak” suçlamasıyla mahkemeye verdi.

18 Eylül 2022 tarihinde Üsküdar Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde gerçekleşen olayda, “yasaklı ırk” olarak bilinen Pitbull cinsi köpeğin Yücel Ata’ya saldırması sonucu yaşlı adamın bir bacağı kesilmişti.

İLGİLİ HABER Tekirdağ-İstanbul Kara Yolunda Bayram Tatilinden Dönüş Yoğunluğu Yaşanıyor
Üsküdar'da, geçen yıl evinin önünde yürüyüş yapan 83 yaşındaki Yücel Ata'ya saldırarak bacağının kesilmesine sebep olan Pitbull cinsi köpeğin 3 sahibi hakkında dava açıldı.

Soruşturmanın ardından hazırlanan iddianame, Anadolu 38. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, sanıkların gözetiminde olan köpeğin evinin sokağında yürüdüğü sırada Yücel Ata’ya saldırdığı anlatıldı.

Yücel Ata’nın bu saldırı nedeniyle yaralandığı bilgisi verilen iddianamede, alınan doktor raporuna göre müştekinin yaralanmasının basit şekilde iyileşmeyecek derecede ve vücudunda kemik kırıkları oluşacak şekilde olduğu belirtildi.

İddianamede, soruşturma kapsamında alınan bilirkişi raporuna göre, sanıkların müşteki Ata’nın yaralanmasında kusurlu olduklarının değerlendirildiği kaydedildi.

Taraflar Uzlaşmayı Kabul Etmedi

Sanıkların, koruyucu ve önleyici tedbirleri almayarak müştekinin yaralanmasına sebebiyet verdiği belirtilen iddianamede, bu şekilde üzerlerine atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı aktarıldı.

İddianamede, müşteki Ata’nın köpeğin saldırısı sonucunda yaralanması nedeniyle sanıklardan şikayetçi olduğu belirtildi.

Sanıkların eyleminin uzlaşma kapsamında olması nedeniyle uzlaşma önerisinde bulunulduğu aktarılan iddianamede, ancak tarafların uzlaşmayı kabul etmedikleri bilgisi verildi.

İddianamede, bu kapsamda köpeğin sahipleri olan Hakan Çakmak, Hüseyin Çakmak ve Cafer Polat’ın, “vücudunda kemik kırıkları oluşacak şekilde taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan 4,5’ar aydan 1 yıl 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler