SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yazar Funda Demir Eski Eşini Öldürdü! Neden Öldürdü? Funda Demir Kimdir?

İstanbul'da yaşamını süren sanat yazarı Funda Demir, 2 sene önce boşandığı mali müşavir olan eski eşi Mustafa Çapar'ı öldürdü.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’da yaşayan yazar Funda Demir, 2 sene önce boşandığı eşi Mustafa Çapar’ı ekmek bıçağıyla boğazından yaralıp öldürdü. Konuyla alakalı çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro amirliği birimleri, 3 çocuk annesi olan Funda Demir’i gözaltına aldı.

funda-demir-1.jpg

Şahsın emniyette söylediği ifadesinde, “Bu bir şeref meselesi bir şey söylemek istemiyorum” dediği ifade edildi. Şüpheli kadın cinayet bürodaki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edildi.

İLGİLİ HABER Mahzen-29 Operasyonlarında Ele Geçirilenler Emniyette Sergilendi
İstanbul'da yaşamını süren sanat yazarı Funda Demir, 2 sene önce boşandığı mali müşavir olan eski eşi Mustafa Çapar'ı öldürdü.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun bulunduğu iddiaya göre, Funda Demir ve Mustafa Çapar aralarında meydana gelen tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Funda Demir, eline aldığı ekmek bıçağıyla eski eşine saldırıda bulundu. Boğazından yara alan erkek olay yerinde yaşamını yitirdi.

İhbar üzerine olay mahalline gelen ekipler binanın dış kapısında Funda Demir’i gözaltına aldı. Şüpheli Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü.

yazar-funda-demir-eski.jpg

”ŞEREF MESELESİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

Konuyla alakalı gözaltına alınan Demir, cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerinin sonrasında adliyeye gönderildi. Şahsın ilk ifadesinde “Bu bir şeref meselesi konuşmak istemiyorum” dediği iletildi.

Funda Demir Kim?

Lisans eğitimini İnönü Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünde bitirdi. Üniversite senelerinde kitap, tiyatro, satranç ve çevre kulüplerinde yer aldı. 1999-2006 seneleri arasında İstanbul’da öğretmen olarak görev aldı. Sonrasında on sene özel bir firmada proje yönetiminde çalıştı. Bu sırada Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim bölümünde Yüksek Lisans eğitimini yaptı, ayrıyeten ICF onaylı ACTP belgelere sahip oldu. 2016 senesinde profesyonel çalışma hayatını terk edip edebi anlamda yazın ve okuma faaliyetlerine dahil olmaya başladı. Roman, öykü ve tiyatro metinleri üzerine çalışıyordu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler