SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

AA Kameramanı Tayyib Hoşbaş’ın Ukrayna-Rusya Savaşı’nda çektiği “Savaşın İzleri” Adlı Belgesel İngiltere’de Yayınlandı

Anadolu Ajansında (AA) kameraman olarak görev yapan Tayyib Hoşbaş'ın, Ukrayna-Rusya Savaşı'nda çektiği "Savaşın Yaşlı Bıraktığı Gözler" adlı kısa belgesel, İngiltere'nin sinema dünyasını konu alan televizyon kanalı Latest'da yayınlandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İngiltere’nin önde gelen sinema kanalı Latest, Anadolu Ajansı (AA) kameramanı Tayyib Hoşbaş’ın Ukrayna-Rusya Savaşı sırasında çektiği etkileyici belgesel “Savaşın İzleri”ni yayınladı. Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali (EEIMA) ve Uluslararası Savaş Gönderileri Film Festivali’nde ödüller kazanan bu belgesel, İngiltere’deki Ukrayna Film Festivali (PTAKH), Symbiotic Film Festivali ve Ukrayna Rüyası Film Festivali gibi prestijli etkinliklerde de büyük ilgi gördü.

Ayrıca festivallerde belgesel gösteriminden toplanan yardım paraları savaş mağdurlarına gönderildi.

Belgeselde, 24 Şubat 2022’de Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarında yakınlarını kaybeden ve yaşam alanları yerle bir edilen Ukraynalı savaş mağdurlarının yaşadıklarından kesitler yer alıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler