SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Mert Becce Avrupa’da Zafer Hedefinde!

Doğu Avrupa Baja Kupası'nı iki kez kazanan ve uluslararası birçok başarısı bulunan otomobil sporcusu Mert Becce, yeni aracıyla başladığı 2023 Avrupa Baja Şampiyonası mücadelesinde de birinciliği hedefliyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bursa’da düzenlenen 2023 Türkiye Baja Şampiyonası’nın heyecanı, otomobil sporlarının usta ismi Mert Becce ile devam ediyor. Doğu Avrupa Baja Kupası’nı iki kez kazanarak uluslararası alanda adını duyuran Becce, yeni aracıyla 2023 Avrupa Baja Şampiyonası’na iddialı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

Bugün tamamlanacak olan Türkiye Baja Şampiyonası’nın ikinci ayağı “Baja Resital”de yarışan Mert Becce, aynı zamanda Avrupa Şampiyonası için yeni aracını test ediyor.

4×4 ve 6×6 arazi araçları ile çöl yarışları için geliştirilmiş özel yarış araçlarının, ayrı klasmanlarda, bir arada ve yol dışı etaplarda gerçekleştirilen ralli tipi off-road yarışı olarak tanımlanan baja turnuvalarında mücadele eden Becce, çalışmalarını ve hedeflerini AA muhabirine anlattı.

İLGİLİ HABER Bilecik’te “Okul Sporları Yıldızlar Karma Halk Oyunları Grup Müsabakaları” Sona Erdi
Doğu Avrupa Baja Kupası'nı iki kez kazanan ve uluslararası birçok başarısı bulunan otomobil sporcusu Mert Becce, yeni aracıyla başladığı 2023 Avrupa Baja Şampiyonası mücadelesinde de birinciliği hedefliyor.

Off-road turnuvalarında 7 Türkiye şampiyonluğu bulunan babası Mehmet Becce’nin izinden giden Mert Becce, kariyerini ehliyetini aldığı günden beri sürdürdüğünü söyledi.

Yaklaşık 12 yıldır yarışan Becce “Ehliyeti alınca da babamın teşvikleriyle bu işe başladık. Sıfırdan başladık, basamakları adım adım çıktık. Önce yerel yarışları kazanmaya başladık, yerel yarışlarda derece yaptıktan sonra bir Türkiye şampiyonluğu geldi. Türkiye şampiyonluğunu tekrarlayıp bunun bir tesadüf olmadığını gösterdik.” dedi.

– “Etaplar çok güzel, etaplara bayıldım”

Becce, uluslararası yarışlara da katıldığını, iki kez Doğu Avrupa Baja şampiyonu olduğunu hatırlattı.

Yeni aracı Yamaha YXZ ile katıldığı Bursa’daki şampiyonanın etaplarını beğendiğini ifade eden Becce, şunları söyledi: :

“Bu sene de yeni bir araçla Avrupa Şampiyonası’na başladık. Sezon mükemmel gitmiyor bizim için ama Avrupa şampiyonluğu şansımız da var. İspanyol ve İtalyan rakiplerimizle bir rekabet içindeyiz. Buraya aslında biz test için geldik, hem şampiyonaya destek olmak hem burada görünmek hem de yeni aracımızı test etmek için geldik ama yarıştığımız her yarışta hedef her zaman kazanmaktır, o yüzden burada da birinci olmak istiyoruz. Şu an ilk günde sondan üçüncü sırada görünüyoruz, yeni bir araç yeni bir deneyim bizim için. Etaplar çok güzel, etaplara bayıldım. Tam istediğimiz performansı sergileyemesek de sonuçtan memnunuz.”

Kariyerinde katılacağı yarışlara babasıyla karar verdiklerini aktaran Becce, “Garajda da zaten her zaman birlikteyiz. Elimizden geldiğince onun bilgisinden faydalanmaya çalışıyorum. Babam bazı yarışlara geliyor, bazılarına gelemiyor çünkü evde birinin çalışması gerekiyor. Ailede iki kişinin yarışması biraz zor oluyor.” diye konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler