SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Brave Tarayıcısı Ekonomik Kriz Nedenli İşten Çıkarmalara Başladı

Kripto para dünyasının önde gelen girişimlerinden biri olan Brave, ekonomik krizin etkileriyle başa çıkmakta zorlanıyor. Şirket, duyurulan yeni gelişmelere rağmen işten çıkarmalara başlıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Gizlilik odaklı ve blok zinciri tabanlı internet tarayıcılarının öncülerinden olan Brave Browser, başarılı bir dönemden sonra mali zorluklar yaşamaya başladı. Bu süreçte işten çıkarmalar da kaçınılmaz oldu.

Brave Girişimi Küçülüyor

Brave tarayıcısı, başlangıçta kullanıcılarına BAT tokenleri vererek büyük bir ivme kazandı, özellikle boğa sezonunun etkisiyle hızla büyüdü. Ancak, ekonomik krizin etkisiyle, ekip tarafından getirilen önemli yeniliklere rağmen kullanıcılar arasında aynı derecede ilgi göremedi.

Nisan ayında kendi arama motorunu kullanmaya başlayan ve mayıs ayında yapay zekâ veri modellerini tanıtan ekip, Elo adını verdikleri bir asistanı da duyurmuştu. Bu hizmetlerin önemli bir bölümünü abonelik modeli altında sunmalarına rağmen beklenen başarı elde edilemedi.

İLGİLİ HABER Teknosa Yeni Mağazasını Edirne’de Açtı
Kripto para dünyasının önde gelen girişimlerinden biri olan Brave, ekonomik krizin etkileriyle başa çıkmakta zorlanıyor. Şirket, duyurulan yeni gelişmelere rağmen işten çıkarmalara başlıyor.

Brave girişiminin, yaptığı açıklamaya göre çalışanlarının yaklaşık yüzde 9’unu işten çıkarmaya hazırlanıyor. İşten çıkarmaların tüm departmanları etkileyeceği belirtilirken, net sayı verilmese de şirketin toplamda 230 çalışanı olduğu biliniyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler