SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çinli Otomotiv Devi Türkiye Piyasasına Giriyor

Otomotiv devi Türkiye sektörüne giriş yapıyor. Serbest piyasayı şaşırtacak bir fiyat ile girmesi bekleniyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye de yaşanan enflasyondan ötürü ülke genelinde araba fiyatları çok yükselmişti. Yaşanan bu krize rağmen Çinli otomobil devi Chery, yeni bir araç çalışmasına imza atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz zamanlarda Türkiye’de otomobil sektörüne hızlı giriş yapan Chery markası bu defa da ülke piyasasını etkilemeye geliyor. Çinli otomobil devi Chery, özellikle Asya’daki otomotiv piyasalarında bir o kadar ilgi gören modeli EQ1’i ülkemizde de satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak

arac-2.jpg

Türkiye fiyatı 420 bin türk lirası civarında olması beklenen aracın özellikleri rakiplerinin çok ilerisinde. Fiyat açısından diğer elektrikli otomobillerden daha uygun olması ve kullanışlı olmasıyla beraber Türkiye de bu aracın piyasayı yüksek oranda etkileyeceği tahmin ediliyor. Chery’nin yeni model aracını 2024’ün başlarında Türkiye’deki otomotiv pazarına girişi olacağı öngörülüyor

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler