SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Eski Subü Ferizli Meslek Yüksekokulu’nun Yerine İlkokul Yapılması Planlanıyor

Eski Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Ferizli Meslek Yüksekokulu'nun yıkılıp yerine ilkokul yapılması için çalışma yürütülüyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

İlçedeki okulları ziyaret eden Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, AA muhabirine, İstiklal Mahallesi’ndeki yüksekokulun yeni yerine taşınmasından sonra mühendislerin binada inceleme yaptığını söyledi.

İnceleme sonrası binanın deprem yönünden sıkıntılı olduğu için yıkılıp yerine yeni okul yapılması yönünde görüş bildirildiğini anlatan Balcı, “İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin de görüşlerini alarak eski okulun yıkılıp mevcut arsamızın içinde yeni okul yaptırma girişimlerimiz devam ediyor.” dedi.

Balcı, ilçede çeşitli okullarda eğitim gören özel öğrencilerin de mevcut yüksekokulun yanındaki sağlam prefabrike binada tek çatı altında toplanmasını sağlayacaklarını belirterek, çocuklarını bekleyen ailelere de burada vakit geçirebilecekleri bir alan hazırlayacaklarını kaydetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler