SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

2 Tırda Ele Geçen 107 Kilogram Eroinin Davası Devam Ediyor

Kocaeli'de uyuşturucu operasyonunda 2 tırda 107 kilogram eroin ele geçirilmesine ilişkin 2'si tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar İ.K, M.F.K. ve tutuksuz sanık A.K. ile avukatları hazır bulundu. Sanıkların, 2 tırda ele geçirilen 107 kilogram eroinle ilgili ifadeleri mahkemeye sunuldu.

Sanık İ.K, duruşmada, ikinci aracı kullanan oğlu M.F.K’nin tırda uyuşturucu olduğunu bilmediğini öne sürdü.

Kendisi durdurulduğunda oğlunun İstanbul’a ulaştığını, telefonla arayarak polisin kendisini durdurduğunu ve tır parkında beklemesini söylediğini aktardı.

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
Kocaeli'de uyuşturucu operasyonunda 2 tırda 107 kilogram eroin ele geçirilmesine ilişkin 2'si tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

“Oğlumun olayla ilgisi yok. İstesem uyuşturucuyu mal sahibine teslim ederdim ama bunu yapmadım, polise ihbar ettim. Pişmanım, elimden geleni yaptım. Uyuşturucunun yarısını kendi rızamla devlete teslim ettim.” diyen İ.K. bu nedenle uyuşturucu sahipleriyle hasım olduğunu söyledi.

Söz verilen tutuklu sanık M.F.K. de uyuşturucuyla ilişkisinin olmadığını, babasının kendisini arayıp beklemesini söylemesi üzerine 3 saat kadar İstanbul’da tır parkında beklediğini, uyuşturucudan haberdar olsa kurtulma çabasına girmesi gerektiğini söyledi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde imal ve ticaretinin engellenmesine yönelik çalışmalar kapsamında 13 Ekim 2021’de Anadolu Otoyolu’nda 2 tırı durdurmuştu.

Narkotik dedektör köpeği “Talisca” ile tırlarda yapılan aramada, dorse çatı iskeletine gizlenen 477 paket halinde 107 kilogram eroin ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmış, 2 şüpheli daha sonra tahliye edilmişti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler