SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gazze’deki Gerginlik Sürerken İsrail, Şam ve Halep’e Saldırdı

İsrail, Gazze'deki ablukayı sürdürürken bugün Suriye'ye yönelik hava saldırılarına devam etti. Suriye devlet medyasının aktardığına göre, İsrail'in Şam ve Halep'teki havalimanlarına düzenlediği saldırılar sonucunda hizmet veremez duruma geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail’in sabah saatlerinde gerçekleştirdiği saldırılarda, bir sivil havalimanı çalışanının hayatını kaybettiği bildirildi. Suriye Ulaştırma Bakanlığı’nın “İsrail’in açık saldırıları nedeniyle havalimanlarımızda çalışmalar durmuştur” açıklaması endişeleri artırdı.

Hamas’ın İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın başlattığı “Aksa Tufanı” adlı saldırılar, Gazze-İsrail sınırındaki gerginliği tırmandırmıştı. Filistinli silahlı gruplar, Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na düzenledikleri baskınla burayı ele geçirmiş ve İsrail içine sızmıştı.

Suriye devlet ajansı Sana, İsrail’in Şam ve Halep havalimanlarına yönelik saldırılar sonucunda bu havalimanlarının kapatıldığını duyurdu. Havalimanlarına yapılan saldırı nedeniyle uçakların Lazkiye Havalimanı’na yönlendirildiği belirtildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler