SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Oğuzhan Uğur’dan çok konuşulacak Filistin paylaşımı: Filistinliler, açgözlü dedelerinin…

Sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur Filistin ve İsrail arasında yaşanan savaşla ilgili çok konuşulacak bir paylaşımda bulundu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Babala TV’nin sahibi Oğuzhan Uğur’dan Hamas’ın İsrail saldırısıyla ilgili “Filistinliler, açgözlü dedelerinin sattıkları topraklar üzerine kurulmuş İsrail’e intihar saldırısı yaptı” diye yazdı.

Hamas, ‘Aksa Tufanı’ ismi verilen bir operasyonla İsrail’e saldırdı. Gazze Şeridi’nden düzenlenen saldırılarda ölen İsraillilerin sayısının yüzlerce sayıya ulaşırken İsrail kanadı bu duruma çok sert karşılık vererek Gazze’yi savaş uçaklarıyla bombalamaya başladı.

Ortadoğu’da ortalık yeniden kan gölüne dönerken sosyal medyanın gündemi de “Aksa Tufanı” adı verilen harekat oldu. Bir çok isim konuyla ilgili düşüncelerini paylaşırken son dönemin fenomen ismi Oğuzhan Uğur da konuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur Filistin ve İsrail arasında yaşanan savaşla ilgili çok konuşulacak bir paylaşımda bulundu.

FİLİSTİNLİLER AÇGÖZLÜ DEDELERİNİN SATTIKLARI İSRAİL’E SALDIRDILAR

Uğur sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda “Filistinliler, açgözlü dedelerinin sattıkları topraklar üzerine kurulmuş İsrail’e intihar saldırısı yaptı.” İfadelerini kullandı.

İşte Uğur’un çok konuşulacak o sosyal medya paylaşımı:

Filistinliler, açgözlü dedelerinin sattıkları topraklar üzerine kurulmuş İsrail’e intihar saldırısı yaptı. Bu defa kaybettikleri yalnızca üzerine bombalı yelek giydirdikleri fedaileri de olmayacak. İsrail bu defa bölgesel operasyonun ötesinde, dünyanın desteğini de alarak Filistin halkına diz çöktürene kadar saldıracak. Bir gün içinde kana, zulme, vahşete doydunuz; savaşın gerçek yüzüyle karşılaştınız. Kaçırılan kadınları, kurşuna dizilen yaşlı insanları, doğranan gençleri izlediniz. İçiniz acıya acıya sevdiklerinizi koydunuz onların yerine, korkuyu içinizde hissettiniz. Ancak hazır değilseniz bilmelisiniz, önümüzdeki günlerde bu görüntülerin yenilerini, sıklıkla ve fazlasıyla göreceksiniz. Dünya keskin bir viraja giriyor. Ülkeler kime destek vereceğini açıklarken, satranç tahtası üzerindeki konumunu belirliyor. Meselenin eskisi gibi dönemsel bir konu olduğunu düşünenler de var. Kimileri de Filistin’in tarih boyunca bize attığı kazıkları sıralayarak, kendi çığlığından kendini duyamayanlara laf anlatmaya çalışıyor. Oysa bizim konuşmamız gereken, hangi tarafın daha az suçlu olduğu değil, İsrail’de kırılan fayın devamının tam da altımızdan geçtiğidir. Evet, İsrail, Filistin çatışmalarına çok aşinayız. Önce yazılanla okuduk, sonra siyah beyaz kayıtlarla gördük. Piksel piksel izledik sonrasında. Acılar aynı, çığlıklar aynı, haksızlıklar aynı. Şimdi naklen izliyoruz olanı biteni. Yıllardır değişen tek şey görüntü kalitesiydi… Ancak şimdi… Filistin’in sesi, görüntüsünden önce geliyor İstanbul’a. Sokakta binlerce kişi, Filistin bayrakları ile savaş çağrısı yapıyor. Mehmetçik Filistin’e diye haykıranların sesi, ülkemizde yaşayan ve tam olarak Hamas yaşam tarzıyla yetişmiş, dağlar aşıp ülkemize sığınmış milyonların alkışıyla birleşiyor. Savaş çığlıkları atanlar görmüyor, bizi savaşa göndermenize lüzum yok, savaş bize geliyor. Partiler arası kronik sporumuz olan “haklı mıyız, haksız mıyız?” bölümünü geçelim millet. Tüm partileri kapsayacak asıl soru şu, hazır mıyız? Tarafınız ya da kime sempati beslediğiniz umrumda değil. Mesele vatansa, gerisi teferruattır. Dünya kaynarken elimizde tutmamız gereken tek bayrak, Türk Bayrağıdır. Rabbim bu millete savaş yaşatmasın.

oguzhan-ugurdan-cok-konusulacak-filistin-paylasimi-filistinliler-acgozlu-dedelerinin-2.jpg

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler