SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Duygu Bal O Yorumu Affetmedi! İş Adamına Dava Açtı

Eski milli voleybolcu Duygu Bal'a iş insanı Zafer A. sosyal medya üzerinden Bu kadın, şu ada yarışmasındaki travesti görünümlü olan değil mi?" yorumu yaptı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ünlü isim de bu yorumu kabul etmedi ve suç duyurusunda bulundu. İş insanı her ne kadar “Hesap benim değil” dese bile savcılık 2 sene 4 aya kadar hapsini istedi.

Bir dönem Fenerbahçe’de de forma giyen eski voleybolcu Bal, oldukça ünlü bir isim. Bir dönem ise Survivor’a katılan başarılı sporcu kendisine gelen bir yorumu affetmedi ve dava açtı.

Avukatıyla birlikte sosyal medya platformu olan X üzerinden bir gayrimenkul yatırım danışmanlığı şirketinde yönetim kurulu başkanı olan Zafer A. adlı iş insanının hakaret ettiğini söyleyen Bal, suç duyurusunda bulundu.

İLGİLİ HABER Buena Vista All Stars 21 Haziran’da Konser Verecek
Eski milli voleybolcu Duygu Bal'a iş insanı Zafer A. sosyal medya üzerinden Bu kadın, şu ada yarışmasındaki travesti görünümlü olan değil mi?" yorumu yaptı.

duygu-2.jpeg

Sabah’ta bulunan habere göre; saldırıların onur, şeref, haysiyet ve saygınlığına yönelik olduğu belirten dilekçede, Zafer A. adlı hesap kullanıcısının X hesabından Duygu Bal’a, “Bu kadın şu ada yarışmasındaki travesti görünümlü olan değil mi?” dediği görüldü.

Söz konusu yazının Bal’ın fikir özgürlüğü bünyesinde ortaya koyduğu ifadelere yönelik olduğu kaydedildi. Suç unsuru olarak geçen yorumun yeni fark edilmesiyle birlikte şikayet edildiği duyuruldu.

TARAFLAR ANLAŞMAYA VARAMADI

İfadesi alınan şüpheli iş insanı Zafer A., hesabın kendisine ait olduğunu fakat hakaret içeren yorumu kendisinin yazmadığını ve Duygu Bal’ı da tanımadığını söyledi. Taraflar uzlaşmaya varamadı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı dava açtı. Savcılık, şüpheli ismin alınan sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu fakat böyle bir yorum yapmadığını söylemesinin ardından suçu üstünden atmak için olduğunu ve itibar edilmediğini söyledi.

“Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçundan 2 sene 4 aya kadar hapsi istendi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler